Tukcell Teknoloji Zirvesi’nde 4G Müjdesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İki gün boyunca mobil teknoloji, mobil işletmeler, güvenlik sistemleri, data sistemleri ve pazarlama gibi konuların ele alındığı Turkcell Teknoloji Zirvesi 12 -13 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Teknoloji Zirvesi için yapılan bir mobil uygulamada kongre merkezinin haritası, etkinliklerin detayları ve fotoğraf – videoların yer aldığı bir bölüm bulunuyor. Daha önce GNCFEST’te kullanılan uygulama iyice analiz edilerek, Teknoloji Zirvesine uygun bir hale getirilmiş.

Herkese açık olan bu uygulama sayesinde, zirveye gelmeden de neler olup bittiğini takip etmek mümkün oldu. Uygulama içerisindeki canlı yayın bağlantıları, video galeriler ve fotoğraflar sayesinde herkes zirveyi takip etme ve konuşmaların içeriğini öğrenme fırsatı buldu.

featured-1203

Zirve’nin ilk gününde Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv tarafından yapılan duyuruda, Türkiye’de 4G teknolojisinin 2015 yılı içerisinde başlayacağına dair onayın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan tarafından verildiği söylendi. 4G desteği olan akıllı telefonlarınızın tüm nimetlerinden faydalanmak için çok uzun süre beklemek gerekmeyecek.

facebook müşteri hizmetleri
Turkcell Genel Başkanı Süreyya Civil ve Michio Kaku
Turkcell Genel Başkanı Süreyya Civil ve Michio Kaku

Bu yıl Zirve’nin  misafirlerinden birisi ise ünlü fizikçi ve fütürist Michio Kaku oldu. Kaku konuşmasında geleceği hangi teknolojilerin şekillendireceğine dair öngörülerini paylaştı. Teknoloji dünyasında ilk dalganın buhar makinasının icadı ile başlayıp, elektrik ve otomobil ile gelen ikinci dalganın ardında, ileri teknoloji ile üçüncü dalgaya geldiğini hatırlatan Kaku, dördüncü dalganın ne olacağı sorulduğunda biyoteknoloji, yapay zeka ve nano teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte dördüncü dalganın başlayacağını öngördüğünü söyledi.

Michio Kaku‘ya göre önümüzdeki 10 yıl içerisinde bilgisayar çiplerinin maliyeti o kadar düşecek ki, donanım gücü azalacak ve tüm teknolojiler dijitale doğru ilerleyecek. Camı olmayan televizyonlar ve bulut üzerinden çalışan kullan-at bilgisayarlar ortaya çıkacağını söyleyen Kaku, 3 boyutlu yazıcıların yaygınlaşması ile birlikte her evde bir üç boyutlu yazıcı standart hale geleceğini, bunun da üretimin dijitalleşmesine yol açacağını tahmin ediyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir