Tüm Detayları İle İOS 9 Özellikleri

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple’ın merakla beklenen güncellemesi İOS 9 hakkında nihayet resmi bilgiler geldi. WWDC 2015 etkinliği hakkında yaptığımız haberlerin ardından sonunda etkinlik gerçekleşti ve birçok yeniliğe ev sahipliği yaptı. Özellikle İOS 9 tanıtılması bekleniyordu ve tanıtıldı. İOS 9 ile beraber fazladan yani ekstra yenilikler beklenmiyordu fakat çok iyi detaylar sayesinde kullanıcıları güzel bir güncelleme bekliyor. Bakalım İOS 9 özellikleri kullanıcıları tatmin edebilecekmi. Apple’ın yeni güncellediği mobil işletim sistemi olan İOS ile hangi yenilikler gelecek ve hangi cihazlarda kullanılabilecek haberimizde derledik.

İOS 9 Hangi Cihazlara Gelecek ?

Apple’ın klasik yaptığı bir durum var buda yeni güncelleme gelmesinin ardından önceki sürümü alan eski cihazından vazgeçiyor. Yani eski cihazlarından olan İphone 4 cihazı İOS 7 güncellemesini almış fakat 8’i alamamıştı. Bu nedenden dolayı yeni tanıtılan İOS 9 güncellemesini İphone 5 kullanıcıları ve diğer üst modeller alacak. İşin İpad kısımında ise İpad 2 ve İpad Mini modellerinden sonra çıkan modellere güncelleme verilecek.

1

İOS 9’un Boyutu Kaç GB Olacak ?

Yeni gelecek olan İOS 9 özellikleri oldukça iyi gözükürken merak edilen bir konus ise peki boyutu ne kadar olacak ? İphone kullanıcılarının depolama kapasiteleri 8 veya 16 GB ise tıpkı İOS 8’deki gibi biraz sıkıntı yaşayabilirler. İOS 8 tam 4.6 GB bir boşluk istiyordu ve İOS 9 ile bu boyut gittikçe düştü ve İOS 9 tam 1.3 GB boyutunda.

İOS 9 Genel Performans Nasıl Olacak ?

Etkinlikte tanıtılan bu yeni mobil işletimim sisteminin yani İOS 9’un kaplayacağı alandan bahsettik. Peki İOS 9 özellikleri ile yüksek bir performans sağlayabilecek mi ? Bu konuda İphone 4 kullanıcıları İOS 8 ile sorunlar yaşasada İphone 5 modeli sonrasında İOS 9 oldukça stabil ve iyi bir performans ile çalışacak. Hatta eski model olan İphone 4’de bile İOS 9’un stabil bir şekilde çalışması bekleniyor.

facebook müşteri hizmetleri

Çöpe Atılan Bilgisayarın Fiyat 200 Bin Dolar

Sesli Yönetim Siri

WWDC 2015 ile gelecek yenilikler haberinde de bahsettiğimiz sesli asistan olan Siri ile bazı gelişmeler bekleniyor. Siri uygulamasında %50 oranında hız ve performans artışı bekleniyor. Ayrıca Siri artık konumunuzu yani mekanınızı anlayabilecek bu sayede odanızı, arabanızı ve diğer girdiğiniz mekanları tanımlayabilecek. Bu özellik ile ne olacak derseniz, örneğin kaydettiğiniz bir not arabaya binince kemeri tak olsun ve arabaya bindiğinizde Siri size hatırlatacak ve uyaracak.

4

Ekran Bölme Özelliği

İOS 9 özellikleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Bir yenisi ise ekran bölme İOS 9 ile geliyor. Fakat İphone cihazlar yerine daha büyük olan İpad Air, İpad Mini ve diğer İpad modellerine ekran bölme özelliği gelecek. Bu özellik nedir derseniz, aynı anda iki uygulamayı ekranda bölerek aynı anda kullanmanıza olanak sağlayacak. Biryandan maillerinizi okurken diğer yandan sosyal medya hesaplarınızı takip edebileceksiniz.

5

Apple News

Yeni mobil işletim sistemi İOS 9 özellikleri ile gelecek bir diğer yeni özellik ise Apple Haberler uygulaması olacak. Bu servisin HTC’de gördüğümüz Blink Feed benzeri birşey olduğunu söyleyebiliriz. Bilim, teknoloji, magazin gibi birçok kategoriyi barındıran ve istediğiniz haberi daha sonra oku özelliği ile işaretleyerek kaydedebilirsiniz. Fakat bu servis İngiltere ve Amerika’da aktif olarak kullanılabilecek.

2

İOS 9 Ne Zaman Gelecek ?

Uzunca bahsettiğimiz İOS 9 özellikleri ve yeni sunduğu servisler oldukça beğenilecek gibi duruyor. Peki bunların hepsi güzel iken yeni güncelleme yani İOS 9 ne zaman gelecek ? Geliştiriciler için beta versiyonu sunuldu fakat asıl tam sürüm ise Sonbahar’da geleceği kesinleşti. Eylül’e doğru beta sürümlerinin yayınlanması ve kasım veya aralık ayında ise İOS 9 tam sürümün kullanıcılar ile buluşacağı bekleniyor. İOS 9 özellikleri bakımından oldukça yüksek performans verecek bir işletim sistemi olması bekleniyor.

3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir