Tüm İnternet Geçmişinizi Ele Geçiren Virüs

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İnternet ortamında kullanıcılar tarafından yeni yeni keşfedilen Gunpoder adındaki bu casus yazılım bilgisayarınızdaki verilere bulaştıktan sonra sizin bütün geçmişinizi deşifre ediyor.

 

Her internet kullanıcısının bilmiş olduğu üzere birçok oyuncu emülatörler yardımıyla Android platformundaki oyunları oynanabiliyor. Bu sayede PS gibi cihazlara özel çıkan oyunları emülatörler yardımı ile bilgisayar üzerinden oynayabiliyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

Fakat genellikle internet ortamında bulunan bütün bilgiler güvenilir olmaya biliyor. Yeni yeni oyun piyasasında kendine yer etmeye başlayan bu Gunpoder adındaki yeni emülatör, NES oyunlarını Android platformunda oynatacağı iddiasıyla kullanıcıların beğenisine sunulan bir emülatördü ancak bu yazılımın zannedildiği kadar çok temiz olmadığı içinde virüs görevi gören zararlı kod dizinlerinin bulunduğu hemen ortaya çıktı.

Ücretsiz olarak cihazınıza indirebileceğiniz Gunpoder adındaki bu emülatör, henüz sonrasında size 0.29-0.49 Dolar aralığında daha para isteyerek size özel hayat boyu lisans seçeneği sunuyor. Olayın bâtın yüzüne baktığınızda ise bu lisansı satın almanız veya alamamanız Gunpoder’ın umurunda bile değil.

Zira bu emülatörü cihazınıza indirdikten sonrasında aplikasyon sizin tüm bilgilerinize ulaşıyor ve genel ağ geçmişinizi sizin on paralık alakanız olmayan kişilere bilgi olarak direk gönderiyor.

Piyasada bunun kabilinden binlerce virüs dolu uygulama yer aldığını varsayarsak olayın ne derece vahametli bulunduğunu hissetmek herhalde iyi bir düşünce olmaz. Şayet ki cihazınızda kullanmak istediğiniz bir uygulamayı indirmeden önce internet ortamında üstün körü araştırırsanız ve mağazada gelen yorumlara ve indirilme sayısına bakarsanız bunun gibi benzer sorunlara huzur getirebilmiş olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir