Türk Hacker Ercan Fındıkoğlu’na Rekor Ceza

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Hackerların yaptığı vurgunlar her geçen yıl teknolojinin gelişmesi ve neredeyse tüm cihazların elektronikleşmesi ile beraber dahada büyümeye devam ediyor. Son olarak kendi yazdığı yazılımlar ile yaklaşık 35 ülkenin ATM‘lerindeki paraları saniyeler içerisinde kendi hanesine aktaran Türk Hacker Ercan Fındıkoğlu Amerika’da büyük bir hapis cezasına çarptırılacak. Ercan Fındıkoğlu ilk olarak 2011 yılında yaptığı hack olayı ile adını Amerika’da duyurdu.

facebook müşteri hizmetleri

Amerika’nın en çok aranan isimleri arasına giren Fındıkoğlu, ilk önce 2011 yılında bazı yazılımlar ile 18 ülkede anlık olarak ATM’leri boşaltıp tam 14 milyon dolar gibi bir rakamı kendi hesabına aktarmıştı. Bu olayından sonra 5 sene ortalıkta gözükmedikten sonra 20 ülkenin ATM’lerinden 5 milyon dolar daha çalan Türk hacker, Şubat 2013 tarihinde yaptığı bir vurgundan sonra yakalanmıştı.

Türk hacker 2013 Şubat tarihinde Amerika dahil 23 ülkede toplam 10 saat içerisinde toplam 23 ülkenin ATM’lerinden 40 milyon dolar olan bir miktar parayı kendi hanesine geçirerek en çok aranan isimler arasına adını yazdırmıştı. Nihayet 2013 tarihinin son aylarından Almanya’da yakalanmış ve hapse atılmış. Daha sonra Türk hacker diğer hackerların Almanya ile bağlantıya geçmesinin ardından 18 ay içerisinde Amerika’ya geri teslim edildi. Teslimatın ardından Türk hacker hakkında 247 yıl hapis isteniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir