Turkcell 2015 Yılı 3.Çeyrek Raporunu Açıkladı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Firmalar yılların çeyrek dilimlerine göre gelir ve faiz raporlarını açıklamaya başladılar. Bunlardan biri olan Turkcell, 2015 yılı 3.çeyrek dilimindeki gelir ve faiz rakamlarını bir rekor ile açıkladı. Firma Türkiye gelir ve FAVÖK kategorilerinde tüm zamanların en büyük çeyrek performans raporuna imza attı. %6.4 büyüme ve 3 milyar 364 milyon TL’ye ulaşan şirket FAVÖK grubunu %10.5 arttırarak ve 1 milyar 161 milyon TL yükseliş gösterdi. Tek sefer durumlar haricinde grup net kar %17,8 yükselerek 707 milyon TL’ye ulaşırken, UFRS’ye göre 630 milyon TL olarak kayıtlara geçti.

facebook müşteri hizmetleri

Kritik anlaşmalardan biri olan 4.5G ihalesinde Turkcell firması %47’lik bir frekans ve 1.6 milyar avro karşılığında anlaşma sağlandığı belirtildi. Ayrıca şirket genel müdürü Terzioğlu’nun yaptığı açıklamada ; Kullanım hakkını elde ettiğimiz frekansların değeri, önümüzdeki dönemde çok daha iyi anlaşılacak. 4.5G’de Taşıyıcı Birleştirme Teknolojisi ile önce 3 spektrumu birleştirerek 375 Mbps hıza ulaşacağız ama orta vadede gerçekleşmesini beklediğimiz 4 taşıyıcı teknolojisi, elde ettiğimiz bu frekanslarla bizi 5G’nin de lideri yapacak. Türkiye, cep telefonunda 1000 Mbps’yi ilk kez Turkcell ile görecek. Bu, ‘kablosuz fiber’ hızı demek. Hem bireysel hem de kurumsal kullanımda müthiş fark olacak. Türkiye’nin geleceğine yaptığımız bu yatırımlarla ekonomiye en büyük katkıyı yine Turkcell gerçekleştirmiş olacak.” dedi.

Turkcell mobil internette uyguladığı hız sistemi ile kullanıcı sayısında oldukça artış sağlamıştı. Bu çeyrek dilimde 278 bin faturalı mobil kullanıcı artarken 16.1 milyon rakamına ulaştı ve toplam mobil abonenin %47.1’lik dilimine ulaştı. Toplamda mobil abone kullanıcı sayısı 34.2 milyon olurken, abone başı aylık gelir ise %9 artarak sektörün en yüksek rakamı olan 26 TL’ye ulaştı. Fiber ve ADSL aboneliklerinde toplam müşteri sayısı 1,4 milyon rakamını aşan Turkcell, FTTH abone sayısını 851.000 üzerine çıkararak oldukça yüksek bir başarı elde etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir