Turkcell Sahte Fatura Mailleri Yaygınlaştı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bilişim sistemlerindeki gelişmeler koruma programlarıyla beraber tehlikeli yazılımları da güçlendirdi. Büyük firma isimleri kullanarak virus içeren gerçekçi maillerle yollamak, son yıllarda en moda saldırı biçimi oldu.

Bunlardan biri, sahte fatura mailleri yeniden gündemde! TTNET’in uzun sure engellemeye çalıştığı, kullanıcılarıyla büyük sorunlar yaşatan sahte fatura mailleri, bu sefer Turcell’in başına iş ağrıtacak gibi gözüküyor.

facebook müşteri hizmetleri

Eposta ile gönderilen fatura bildirimlerinde, gönderen kısmında rastgele isimler ve mail adreslerinin son kısmı da,”@turkcell-fatura.org” veya “@turkcell-fatura.biz” olarak ayarlanmış. Anlık bir dalgınlıkla mailleri açıp faturayı indirmek mümkün. Bu tip sahte maillerle yayılan virüsler, bilgisayar sistemlerine ciddi zararlar verebiliyor. Kendi yazılımlarını satmak için bu yollara başvurdukları söylenen, bazı yazılım firmalarının da adları söylentilerde geçiyor. Ama ve lakin siz her türlü saldırıya karşı hazırlıklı olup antivirus programlarınızı güncellemeyi ihmal etmeyin.

Turkcell,’den gelen herhangi ekli bir maili açmadan önce dosyanın türüne dikkat etmeniz gerekiyor.

Turkcell, TTNET gibi firmalar dosyalarını pdf formatında gönderiyor. Eğer, Rar, ZIP veya başka bir formatta sıkıştırılmış dosyayı ile karşı kaşıyaysanız önce antivirüs programınızda kontrol ettirip öyle açın. EXE uzantılı dosyaları ise kesinlikle açmayın zira hiçbir kurumsal firma, kullanıcılarına exe uzantılı dosyalar yollamaz.

Tehlikeli yazılımlara veya virüslere maruz kalmamak için tebiri elden bırakmayın ve her türlü dosyanın uzantılarına ve formatlarına dikkat edip, antivirüs programı üzerinde öncellikle denetleyin.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir