TWD: Michonne’dan Video Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Telltale Games’in geliştirdiği The Walking Dead: Season 2’nin DLC’si olarak mini seri ile piyasadaki yerini alacak olan Michonne’un ilk tanıtım videosu yayınlandı. Telltale Games’in yükselişinde önemli bir pay sahibi olan The Walking Dead: The Game, hikaye konusundaki başarısında olduğu gibi günümüzde unutulmuş olan Advanture tarzı oyunların da yükselişine sebep olmuştu. Özellikle bu iki sebepten dolayı da 3 sene önceki The Game Awards 2012’de (yani o zamanki adıyla Spike Video Game Awards 2012) onca oyuna rağmen Yılın Oyunu (Game of the Year) ödülünü almıştı.

Firma sonradan The Wolf Among Us, The From the Borderlands, Minecraft: The Story Game, Game of Thrones: The Game gibi birçok oyunu piyasaya sürdüğü gibi The Walking Dead: Season 2 ile de oyuncuların gönlünü almayı başarmıştı.

facebook müşteri hizmetleri

The Walking Dead: Season 3 için çalışmalarını sürdüren firma, ilk oyun olan The Walking Dead: The Game için piyasaya sürdüğü 400 Days DLC’sine benzer bir şekilde, The Walking Dead: Season 2 için diziden de tanıdığımız Michonne’un hikayesini konu alan The Walking Dead: Michonne adlı mini seriyi DLC olarak sunacak. DLC ile ilgili ilk video ise The Game Awards 2015’te yayınlandı. Bu videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

The Walking Dead: The Game’in ilk iki sezonunun hikayesi diziden tamamen bağımsız bir şekilde ilerlemekte. Yani diziyi izlemeyenler bile bu oyunu oynayabilirler ancak diziyi izleyenlerin de bu oyunu mutlaka oynaması gerektiğini belirtelim. Hikayede, sadece oyunun ilk sezonunun, ilk bölümlerinde Glenn Rhee’i kısa da olsa görüyorduk. Michonne DLC ile birlikte de dizideki karakterlerden ikincisini görüyor olacağız. DLC’de, Michonne’un meşhur kılıcı ile zombi avına çıkıp çıkmayacağımız da henüz belli değil. Dizinin belli bölümlerinde Michonne’un geçmişine dair bazı olayları görsek bile oyunda daha önce görmediğimiz olayları göreceğimiz şimdiden belli.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir