Twitch Flash’i Bırakarak HTML5’e Geçiş Yaptı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Flash’in düşüşü tüm hızıyla devam ediyor. Flash desteğini kaldırarak yoluna HTML5 ile devam edecekler kervanına bu kez katılan isim ise ünlü canlı yayın organı Twitch.

Belirtilene göre bugünden itibaren HTML5 kullanacak olan Twitch, bu destek ile beraber yeni web oynatıcı kontrolleri de ekliyor. Bununla beraber Twitch, kullanıcılarına takılma ve çökmeler olmadan daha sorunsuz ve akıcı bir canlı yayın deneyimi sunmayı hedefliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Her ne kadar bugünden itibaren yeni sisteme geçilmiş olsa da maalesef tüm kullanıcılar HTML5 desteğine kavuşamayacak. Sorunsuz bir şekilde yayarak olası sıkıntıların önüne geçmek isteyen Twitch, HTML5 desteğini tüm kullanıcılar için teker teker ve adım adım getirecek. Bu yeni sistem Twitch’in Flash ile yaşadığı sıkıntıları önleyecek mi, ya da nasıl etkileyecek orasını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bu Flash’in yediği ilk darbe değil. 2013’te HTML5’e geçen YouTube’un yanında Mozilla Firefox da geçtiğimiz günlerde resmen Flash desteğini bünyesinden kaldırmıştı. Google Chrome’un da yakında Flash ile ilişkisini keseceğini düşünürsek, çok yakında daha sorunsuz ve güvenli olan HTML5 Flash’in tahtına yerleşerek geleceğin medya oynatıcısı olabilecek gibi görünüyor.

Flash’in önlenemeyen düşüşü ve HTML5’in son yıllardaki yükselişi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi belirtmekten çekinmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir