Twitch’e Rakip Youtube Gaming Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bir süre önce Youtube’nin tıpkı twitch gibi oyun yayınları yapan servisinin olup olmayacağı hakkında bazı haberler çıkmıştı. Üzerinden uzun bir süre geçti ve ondan sonra gündeme tekrar gelmedi. Şimdi ise o durum kesinleşti diyebiliriz. Youtube özellikle son zamanlarda platformunu iyice geliştirmeye başladı. Bu gelişim bünyesine oyun kategorisinide katarak devam etmek istiyor. Google’a ait olan Youtube yeni sitesi için Youtube Gaming henüz hazırlık aşamasında. Bu plarform kuşkusuz video izleme platformu gibi sorunsuz ve hatasız bir şekilde olacağını düşünüyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

Youtube tarafından resmi blog ve twitter üzerinden duyurulan bu platformun adı Youtube Gaming olacak. Youtube Gaming genel müdürü olan Alan Joyce yaptığı açıklamada bu platformda 25 binden fazla oyun, hepsinin ayrı ayrı popüler videoları, canlı yayın sayfaları ve abone olunan kanal canlı yayına başladığında size kullanıcıya bildirim geleceği açıklandı. Alan Joyce açıklamalarına şu şekilde devam etti; Günümüzde oyunlar videoların etkisi ile yeniden doğuyor. Tanıtım videoları, oyun içi videoları gibi pek çok kategoriye ayrılan oyunlarla alakalı videolar bu duruma göre kendi hayran kitlelerini de ediniyor. Bu nedenden dolayı böyle bir proje tüm oyuncular için faydalı olacak diyerek açıklamasını bitirdi.

Youtube 360 Video

Ayrıca Youtube Gaming servisinde abone olduğunuz kanallara göre video önerileri kanal önerileri ve canlı yayın yapma özelliği olacak. Bir oyuncu seçtiği oyun hakkında üç kategori görecek, kanallar, oyunlar, yayın akışı bu sayede yeni servisin panelide oldukça kullanışlı olacak. Ayrıca bu platform ile yapılacak canlı yayınlarda iyileştirmeler mevcut. Çeşitli sorunlar, sohbet gecikmeleri, yayın aksaklıkları giderilmiş durumda. Canlı oyun yayını platformunda dev şirken olan Twitch‘e büyük bir rakip geliyor diyebiliriz. Bakalım gaming projesi kullanıcıları ne gibi yenilikler ve özellikler ile bekliyor.

2 thoughts on “Twitch’e Rakip Youtube Gaming Geliyor

 • 15 Haziran 2015 at 21:39
  Permalink

  YouTube tahtı almaya geliyor 😀

  Reply
 • 15 Haziran 2015 at 22:39
  Permalink

  YouTube tahtı almaya geliyor 😀

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir