Twitch’ten Yayıncılara Müzik Kitaplığı Kıyağı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Mutlaka gözünüze çarpmıştır, bir oyun yayını ya da videosu izlerken bir anda ses gider ve gelir. Teknik bir arıza gibi gözükse bile bu çoğunlukla telif hakkı başkasına ait olan müzikleri izinsiz kullanmış olmaktan kaynaklanır. İşte Twitch de bu sorunu çözmek için kendine yakışır bir adım attı.

facebook müşteri hizmetleri

Eğer Youtube’a video yüklemiş iseniz, düzenleme kısmında kullanabileceğiniz bazı basit müzikler görmüşsünüzdür. İşte Twitch’in yayıncılara sunacağı müzik kitaplığı da temelde bunun gibi. Yayıncının çalmasını istediği müziği siteden seçip, hem kendi hem de izleyenlerine dinletmesi üzerine kurulu.

Twitch’in bu konuda kendi rakiplerine karşı üstünlük kazanmasının sebebi ise, yayıncıların kullanabileceği müziklerin basit enstrümental müzikler değil, kendince isim yapmış büyük sanatçıların müzikleri olması. Üstelik bu müziklerin tamamen ücretsiz ulaşılabilecek olması da standartları yukarı taşıyor.

Twitch Music Library’nin yayıncılara daha geniş özgürlükler tanıyacağı, ayrıca da şarkısı yayında kullanılan sanatçı için de büyük bir reklam fırsatı vereceği tahmin ediliyor.

Şimdi burada bana “Ne kadar etkisi olabilir ki?” diye sorarsanız, size Youtube’a girip aynen bu anlattığım şekilde popülaritesi artmış olan Darude – Sandstorm’un izlenme sayısına bakın derim.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir