Twitter Arşivi Tüm Şirketlere Açılıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Twitter, “Full-Archive Search API” adını verdiği ve markaların tüm Twitter arşivi erişimini sağlayan yeni uygulamasını yayınladı. Yeni uygulama ile birlikte mikro blog sitesinin kuruluşundan yani 9 yıl öncesinden itibaren tüm halka açık tweetler, markalar tarafından kontrol edilebiliyor olacak.

Twitter arşivi geçtiğimiz yıl da araştırma merkezleri için açılmıştı ancak bu seferki uygulama tamamen ticarete yönelik. Markaların kendi müşterilerini bulmak ve daha doğru hedefleme yapabilmek için ihtiyaç duyduğu eski Twitter’lerin tümüne yalnızca anahtar kelime arayarak ulaşmak daha önce mümkün değildi. Belli bir zamana kadar Twitter arşivi anahtar kelimeden aranabiliyor olsa da yeni uygulama ile birlikte tüm arşiv taranarak firmalar için daha doğru ve kapsamlı bir sonuç çıkartılacak.

Yeni uygulama, firmanın 2014 yılında bünyesine kattığını Gnip tarafından tasarlandı. Gnip müşterileri bugünden itibaren uygulama içerisinden 500 milyar halka açık Twitter arşivi için istedikleri aramaları yapabiliyor, verileri kullanabiliyor olacak.

facebook müşteri hizmetleri

twitter-iphone

Markaların reklam kampanyaları için büyük önem taşıyan Twitter arşivinin açılması ile birlikte birçok firma reklam hedeflemelerinde daha doğru sonuçlara ulaşıp ürününe veya hizmetine en uygun kitleyi tespit edebiliyor olacak.

Yeni uygulamanın tekil kullanıcıları yani bizi nasıl etkileyeceği ise ilk sorular sorulardan biri. Uygulamanın firmalara açılmasındaki amaçtan yola çıkarak Twitter ve benzeri platformlarda sizden çok da alakasız reklamlar göstermek yerine, Twitter arşivinden ve önceki aktivitelerinizden yola çıkarak size en uygun reklam kampanyası gösteriliyor olacak.

İnternetin yoğun kullanımı ve her yerden reklam fırlayan siteler düşündüğünde, kullanıcılara ilgi alanlarına yönelik en doğru reklamları göstermek bizim açımızdan oldukça güzel görünüyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir