Twitter Çalıntı İçerikleri Yayından Kaldıracak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Twitter’ın özellikle büyük firma ve kuruluşlar için çalıntı içerikleri kaldırdığına daha önce şahit olmuştuk. Twitter bu özelliğini şimdi de bot hesaplar üzerinden şaka paylaşımı yapan ve birbirinin kopyası niteliğinde olan Twitter hesapları için planlıyor.

İlk önce @PlagiraismBad hesabında gözlenen konu ile ilgili Twitter tarafından kesin bir açıklama gelmese de artan Twitter kullanıcı sayısı ve fake hesapların önüne geçmek konusunda firmanın çalışmaları olduğunu biliyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

Twitter Bot Hesapları Nasıl Çalışıyor?

Fake hesapların birbirini takip etmesi ile ünlü biriymiş gibi gösterilen hesaplara diğer kullanıcılar da orjinal hesap zannedip abone oluyor, takip ediyorlar. Program ile ayarlanmış bot hesap ise belirlenen Twitter kullanıcılarının içeriklerini yayınlandıktan saniyeler sonra kopyalayıp kendi şakasıymış gibi paylaşıyor.

Deneme yanılma yoluyla bota takılan hesapların tweetleri üzerinden denendiğinde Türkiye ve birçok ülkede bu tarz hesapların sayısı neredeyse normal hesapların sayısına eşit durumda.

Sitede gereksiz trafik oluşturan ve firmanın sunucuları meşgul eden bu hesaplardan Twitter da uzun zamandır rahatsız olduğunu belirtiyor. Doğruluğu henüz belli olmayan güncellemenin ne zaman geleceği ve kopya tweetlerin silinme durumu hakkında firma tarafından açıklanan bir tarih henüz olmasa da güncellemenin çok da geçe kalmaması bekleniyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir