Twitter Kalp Rahatsızlıklarını Tetikliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Söylemeniz lazım. Onlar yanlış biliyor. (Selam olsun sana Candan Erçetin) Ne kadar da aptallar. İnanılmaz. Bu onlara gününü gösterir.

Yukarıdakiler, Twitter’da iken sürekli olarak aklımızdan geçen ifadelerin birkaçı. Twitter’da gördüğümüz tweetlere kızmamız bizi iyi (hatta süper) hissettirebilir. Fakat iyi hissettirmesi, iyi olduğu anlamına gelmiyor.

facebook müşteri hizmetleri

Pensilvanya Üniversitesi’ndeki araştırmacılar; Twitter kullanımı sırasında kızgın bir dil kullanmak ile kalp rahatsızlıkları arasında bir ilişki yakalamışlar.

“Twitter üzerinde birisine, bir tweete diş bilemek ve bunu sonucunda oluşan depresyonla birlikte kalp rahatsızlıkları tetikleniyor.” diyor Melbourne Üniversitesi’nden araştırmaya eşlik eden asistan profesör Margaret Kern.

“Negatif düşünceler ayrıca davranışlarınızı da etkiliyor. Alkol tüketiminiz fazlalaşıyor, az yemek yiyor ve diğer insanlardan uzaklaşıyorsunuz.”

Araştırmanın ilginç yanı ise; kalp rahatsızlıklarına yakalanma riski olanlar bir konu hakkında sinirlenip tweet atanlar değil, bu tweeti görenlerin çoğunlukta olduğu. Araştırmacılar Twitter’ın dozunu azaltmanızı öneriyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir