Twitter Karakter Sınırı Kaldırdı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Twitter, kurulduğu zamandan beri koyduğu 140 karakter sınırını artık kaldırmaya karar vermiş. Ancak sadece mesajlar panelinde maalesef. Bilindiği üzere Twitter’da neredeyse yazı yazabildiğimiz her yerde bir 140 karakter sınırı vardı. Artık Twitter direk mesajlar (Direct Messages) kısmında bulunan 140 karakter sınırı artık kalkıyor. Bundan sonra özel görüşmelerde herhangi bir karakter sınırlaması olmadan yazışma yapılabilecek.

facebook müşteri hizmetleri

Değişiklik bugünden itibaren twitter.com, Android üzerinden Twitter, iOS üzerinden Twitter uygulaması, TweetDeck ve Mac için Twitter üzerinde uygulanmaya geçiş yapacak ve bu şekilde mesajlaşma içerisinde bile bir sınırımızın olması derdinden kurtulmuş oluyoruz. Her ne kadar artık mesajlar konusunda karakter sınırımız olmasa da attığımız twitler üzerinde sınırımızın durduğunu ve SMS yoluyla atılan mesajlarda karakter sınırımızın kalkmadığını da hatırlatmak gerek.

Bu sınırın kalktığını da yine bir Twit üzerinden açıklayan yetkililer attıkları Twitte bir gif ile birlikte aklındaki her şeyi yaz, kendin ol, uzun yaz, karakter sınırına tıkanma diyerek 140 karakter sınırının mesajlar içerisinde kalktığını açıklamış oldu.

Bilindiği üzere zor dönemlerden geçen Twitter şirketi neredeyse elde ettikleri zararlardan dolayı her anlamda yenilik ararken bu sefer Twitter’a gelen karakter sınırının kalkması bakalım şirketi nasıl etkileyecek. Belki olumlu izlenimlerden dolayı kar-zarar durumunda daha da toparlama yoluna girebilirler ya da bizim ilgimizi çekebilecek çok daha farklı yeniliklere adım atabilirler. Hangisi olduğunu hep birlikte önümüzdeki zaman dilimi içerisinde göreceğimize eminiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir