Twitter Özel Video Servisine Hazırlanıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Popüler sosyal medya platformu Twitter, kendine özel bir video servisini devreye sokmaya hazırlanıyor.

İlk olarak kendi resim servisini devreye sokan ve bu sayede resimler konusunda dışarıdan bağımsız hale gelen Twitter, video konusunda da çalışmalar yürütüyor.

Vine servisini satın alan Twitter, bu sayede kısa video servisini sunmuş olsa da, uzun süreli videolar için hala YouTube ve Vimeo gibi video servislerinden faydalanıyor. Fakat bir süredir kendi video servisi üzerinde çalışan Twitter, servisin kapalı betasını başlatmış durumda.

facebook müşteri hizmetleri

Servise 10 dakikaya kadar video desteği sunuyor. Video formatı olarak ise MP4 veya MOV kabul ediliyor. 16:9 görüntü oranı ile yayınlanabilecek olan videoların, dosya boyutları konusunda ise bir kısıtlama görülmüyor.

Video servisi için video.twitter.com alan adresi oluşturulmuş durumda, fakat şu anda normal kullanıcıların erişim izni bulunmuyor.

Şu an için yalnızca reklam yayınlarına açık olan video servisi, ilerleyen zamanlarda tüm kullanıcıların kullanımına açık hale gelecek. Bu servis sayesinde kullanıcıların video kaydetme, düzenleme ve paylaşma eylemlerini farklı servislere bağlı olmadan yapmaları sağlanacak.

Servisin kullanıcı versiyonunun 2015 yılının ortalarına doğru çıkartılması bekleniyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir