Twitter Periscope Uygulamasını İnceledik

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz günlerde Twitter tarafından satın alınan Periscope uygulaması, Twitter engtegrasyonu ile birlikte dün itibariyle iOS platformu için yayınlandı. Twitter Periscope uygulamasının kısa süre içerisinde Android platformuna çıkacağı da belirtildi.

Meerkat uygulaması ile benzer özelliklere sahip Twitter Periscope uygulaması, Twitter üzerinden canlı yayın yapmanızı sağlayan bir uygulama. Farklı özelliklerinde katıldığı ve Twitter platformu ile senkronize olarak çalışan uygulamanın kısa süre içerisinde mobil canlı yayın anlayışına farklı bir bakış açısı getireceğini söyleyebiliriz.

Twitter Periscope Uygulaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Twitter Periscope uygulaması Twitter ile senkronize çalışan mobil canlı yayın yapma platformu olarak karşımıza çıkıyor. Hali hazırda bulunan ve geçtiğimiz günlerde Twitter tarafından satın alınan uygulamanın kurucu ortağı Kayvon Beykpour uygulamanın çıkışı ile ilgili olarak da çok güzel noktalara değiniyor.

2013 yılında gerçekleşen Gezi Olayları ve bir sene sonra gerçekleşen Ferguson olaylarının uygulamanın yapımında büyük etkisi olduğunu belirten Kayvon, insanların mobil cihazları üzerinden canlı yayın yapma imkanının Twitter Periscope uygulaması ile bir ileri seviyeye atlatılmasını istiyor.

facebook müşteri hizmetleri

 Twitter Periscope Uygulamasını Satın Aldı

Twitter ile İlgili Son Haberleri

Twitter Periscope adı ile yayın hayatına devam edecek uygulama içerisinde dilerseniz Twitter Social Graph sayesinde aktardığınız Twitter kişilerinize, dilerseniz sadece belirlediğiniz kişilere yada tamamen herkese açık olarak canlı yayın yapma şansı var. Etrafınızda olan biten ve paylaşma ihtiyacı duyduğunuz anlarda Twitter Periscope uygulaması ile canlı yayını başlatabiliyor, dilerseniz yayın sonunda çektiğiniz yayını cihazınıza da kaydedebiliyorsunuz.

Oldukça kullanışlı gözüken ve kısa sürede Meerkat uygulamasını geçeceği düşünülen Twitter Periscope uygulamasının ara yüzü de en az işlevleri kadar güzel. Canlı yayın sırasında yayınınıza giren kişileri hemen sağ alttan takip edebiliyor, insanların gönderdiği beğenileri belirip giderek yok olan kalpler şeklinde görüntüleyebiliyorsunuz.

İnsanların sürekli yaratıcı fikirler ile çok güzel projelere imza attığı günümüzde Twitter Periscope platformunun da özellikle mobil yayın yapma ve Twitter kullanımını büyük ölçüde değiştireceğini, yakın sürede ünlüleri ve markaları da farklı projeler ile bu platformda göreceğimiz kesin gibi duruyor.

Şu anda yalnız iOS platformu için yayınlanmış olan Twitter Periscope uygulamasını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

One thought on “Twitter Periscope Uygulamasını İnceledik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir