Twitter Periscope Uygulamasını Satın Aldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

En büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter’da yeniliklerin peşinde. Firma Periscope uygulamasını satın aldı.

Bir süre önce de kendi hizmetinin altında, çoklu fotoğraf paylaşımı ile video paylaşamını da yayımlamış olan firma şimdi de Periscope isimli canlı yayın yapmaya olanak veren uygulamayı satın alarak kendi bünyesine kattı.

Bu satın alım ise yine Twitter üzerinden satın alma işleminin ardından, hem firmanın kendi hesabı hem de Periscop uygulamasının üzerinden doğrulanınca şimdi sırada Twitter’in bu canlı yayın uygulamasını ne zaman başlatacağını beklemek kalıyor.

Twitter Periscope Uygulamasını Satın Aldı

Firma, Periscope uygulamasını aldığı için yakın zamanda canlı yayınla ilgili bir yenilik geleceğine kesin bir inanç oluştu. Fakat bu kullanıcıların beklediği şekilde de gelişmeyebilir.

facebook müşteri hizmetleri

Twitter henüz satın aldığı uygulamayı başka bir amaç için de kullanabilir. Şu sıralar Twitch oldukça meşhur bir şekilde canlı yayın faaliyeti sağlıyor olsa da, Periscope firmanın desteği ile birlikte kısa bir zaman dilimi içinde oldukça etkileyici yerlere gelebilir. Bu nasıl olacak diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

İlerleyen günlerde beta sürecine girileceği tahmin edilen Periscope canlı olan yayımları takip etme özelliği ile birlikte daha önceden yayımlanmış videolara da erişebilme imkanını verecek. Kullanıcılar ise kendi yapacakları canlı yayımları diğer kullanıcılara açık ve ya kapalı bir şekilde düzenleyebilme imkanına kavuşacaklar. Yayımları başlamadan önce de yine Twitter üzerinden bunu haber verebilmeleri beklenen özellikler arasında.

Canlı yayın yapılırken gözükecek olan ekranın da ana sunucu ekranının üzerindeki yayına katılan diğerlerinin gözüktüğü ve yorumlarını ekleye bildikleri bir tasarımda olacağı tahmin ediliyor.

Bir diğer ayrıntı ise Twitter’in Periscope’u satın almak için ne kadar bir rakam sürdüğü. Alım-satımın resmi olarak rakamları bildirilmemiş olsa da, tahmin Twitter’in yüz milyon dolar civarında bir ödeme yaptığı yönünde. Bu ödemenin büyük bir kısmının ise firmanın kendi hisse senetlerinden geldiği düşünülüyor çünkü firmanın son dönem satın alımlarına göz attığımızda da daha öncesinde de aynı şekilde bir yöntem uygulandığını görebiliyoruz.

Son zamanlarda özellikle oynanan oyunlar için yapılan canlı yayınların ne kadar tutulduğunu göz önünde bulundurursak firmanın bu yatırımı ileriye dönük olarak yaptığını anlamak işten bile değil.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir