Twitter Şifre Değiştirme 2016

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Twitter şifre değiştirme, Twitter şifre değişikliği nasıl yapılır, Twitter şifre sıfırlama, twitter, Twitter şifre değişikliği resimli anlatım, Twitter şifre 

Twitter üzerinden şifre değişikliği nasıl yapılır ? Twitter popüler bir sosyal ağ ve sürekli insanlar bu ağ üzerinden iletişim kurmaktadırlar. Güvenliğin ise hayatımızda önemi çok büyük o yüzden her kullanıcı en az 2 ayda bir şifre değiştirme işlemi gerçekleştirmektedir. Bu makalemizde sizlere Twitter’da şifre değiştirme işlemi nasıl gerçekleştirilir bunu anlatacağız.

Twitter üzerinden şifre değişikliği basit bir işlem fakat kullanıcılar bazen güncellemelerden kaynaklı sorunlar yaşayabiliyorlar. Bu sorunları gidermek için aşağıdaki resimli anlatımımızı takip etmeniz yeterli olacaktır.

Öncelikle Twitter adresimize giriş yapıyoruz.

Twitter.com üzerinden öncelikle Kullanıcı adı ve şifremizle giriş yapıyoruz. Twitter yeni şifre oluşturma

facebook müşteri hizmetleri

Daha sonra aşağıdaki ekran üzerinden de görüldüğü gibi profil fotoğrafınıza tıklıyoruz. Twitter şifre değiştirme 2016Ayarlar sekmesine giriş yaparak devam ediyoruz. Twitter şifre mi değiştiremiyorumYeni açılan ekran üzerinden sağ tarafta Şifre bölümüne tıklıyoruz. Twitter şifre mi değiştiremiyorum

Şifre ekranına da giriş yaptıktan sonra mevcut şifrenizi yani şuanda varsayılan şifrenizi yazıyoruz. Daha sonra yeni şifre ve şifre doğrula alanlarına yeni şifrenizi yazarak değişiklikleri kaydet butonuna tıklıyoruz. Twitter şifre değiştirŞifrenizi değiştirirken bazı dikkat etmemiz gereken noktalar bulunuyor bu noktaları şu şekilde sıralayabiliriz. Öncelikle en az 8 karakterli bir şifre belirlememiz gerekiyor. Daha sonra en az bir büyük harf ve en az bir küçük harf belirleyerek şifremizi daha da zorlaştırıyoruz. Ek olarak rakamda eklersek şifremiz daha da zor bir şifre olacaktır. Yani şifre belirlerken en az bir büyük harf, en az bir küçük harf ve en az bir rakam kullanırsak şifremizi daha da zorlaştırırız ve üçüncü şahısların eline geçmesini önlemiş oluruz.

Savaş Taşcıoğlu

Teknolojiyi yakından takip eden, sürekli yeni ürünlerin takibinde olan yaklaşık olarak 6 yıldır bu alanda kendini geliştirmiş. Amacım kullanıcıların karşılaşmış oldukları problemlerin çözümünü sağlayarak, paylaşmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir