Twitter Tacize Karşı Önlemlerini Arttırdı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Twitter bugünden itibaren taciz içerikli tweet’lere karşı önlemlerini arttırdı. Bugünden itibaren gelen özelliklere göre Twitter kötüye kullanılan hesapları tespit edip kullanıcının hesaba erişimini bir süreliğine engelleyecek. Engellenen hesabın kullanıcısı ise telefon numarasını doğrulayarak hesaba erişimini devam ettirebilecek. Tabii ki kullanıcının hesabını kullanmaya devam etmesi için şikayet edilen tweet’i silmesi gerekiyor.

Şirket aynı zamanda blogundan konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;

facebook müşteri hizmetleri

“Kötü amaçlı içeriklere karşı politikamızı güncelliyoruz, böylece artık şiddet ve taciz içerikli hesapları doğrudan kapatmak yerine şiddet ve tacize meyilli hesapları bir süreliğine donduracağız. Bu kararı almamızın nedeni eski politikamızın bu tür müdahaleler için oldukça dar ve müdahale alanımızı kısıtlıyor olmasıydı.”

Gelecekte Twitter hesap başına gelen dondurma işlemini sınırlayabilir. Yani eğer hesap tüm bu önlemlere rağmen hala taciz içerikli tweet’lere devam ediyorsa hesap tümden kapanabilir.

Twitter Yeni Özellik : Direkt Mesajlaşma

Ayrıca hesap sonsuza kadar donmuş vaziyette kalmıyor, tıpkı kullanıcı tarafından dondurulan hesaplar gibi bu  yolla dondurulan hesaplar da kullanıcı tarafından doğrulanmadığı takdirde kalıcı olarak kapanacak. Yani eğer sizin hesabınız da bu yolla dondurulursa bir an önce hesabınızı doğrulamanızda fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir