Twitter Yeni Özellik : Direkt Mesajlaşma

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Twitter yeni bir özellik geldi. Özellik öncesinde twitter’da karşılıklı takip olmadığı sürece direkt mesaj göndermeniz imkansızdı şimdi ise artık takip etmediğiniz kişilerede direkt mesaj atabileceksiniz. Özellikle twitter son dönemde yaptığı popüler değişiklikler ile oldukça gündem de olan bir sosyal ağ. Son günlerde yasaklanacak haberleri çıkan sosyal ağ aksine yeni özellikler çıkararak popülerliğini sürdürmeye devam ediyor.

Bugüne kadar birbirini takip eden kullanıcıların karşılıklı direkt mesaj gönderebildiği Twitter ile, artık birbirini takip etmeyen kullanıcılar da birbirine direkt mesaj gönderiminde bulunabilecek. Twitter’ın resmi blogu üzerinden yapılan açıklamaya göre isteyen kullanıcılar, kendilerini takip etmeyen diğer kullanıcılar ile mesajlaşabilecek. Fakat bu özellik istismarı önlemek adına gizlilik ayarlarından istediğiniz zaman açılıp kapatılabilecek. Kullanıcılar tarafından twitter yeni özellik beğenilebilecek bir özellik gibi duruyor. Ayrıca twitter yeni özellik sayesinde birine mesaj atmak için karşılıklı takipleşmenize gerek kalmayacak.

facebook müşteri hizmetleri

Twitter Periscope İncelemesi

Twitter yeni özellik sizleri takip etmeyenler ile mesajlaşabilmek için ilk olarak Twitter ayarlar sayfasını açın. Daha sonra güvenlik ve gizlilik bölümüne gelerek, sayfanın en altındaki direkt mesaj bölümünü işaretleyin. Bu özelliği kapatmak için tam tersi şekilde, işareti kaldırabilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde gelen twitter yeni özellik Twitter tarafından 2013 yılıda belli bir kesim kullanıcıya sunulmuştu ancak tamamen halka (tüm kullanıcılara) açık bir hale dönüşmemişti. Kısa bir süre önce kullanıcılara toplu şekilde direkt mesaj bölümünü kullanma, video çekip paylaşma gibi özellikler de sağlayan Twitter, anlaşılan mesajlaşma olayında piyasayı elinde bulunduran Whatsapp ve Facebook‘a karşı olabildiğince karşı gelip popülerliğini sürdürme gayreti içinde Twitter yeni özellik getirdiği sürece popülerliğini sürdürücek gibi duruyor.

Bundan sonra Twitter’da sizi takip etmiyor olsalar bile başka kişilerden direkt mesaj alma olayını onaylayarak kendi profilinize uygulayabileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir