Twitter’a Erişim Engeli Gelebilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Terörist propaganda ile ilgili içerikleri kaldırmayan Twitter’a kesilen 150 bin liralık cezanın ödenmemesi üzerine Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu. İşte detaylar. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım geçtiğimiz ay Twitter’a kesilen 150 bin liralık para cezası hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

facebook müşteri hizmetleri

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), terörist propagandaya yönelik içerikleri mahkeme kararına rağmen kaldırmadığı için Twitter’a 150 bin liralık para cezası vermişti. Düzenlenen basın toplantısında Twitter ile ilgili açıklamalara yer veren Binali Yıldırım, Twitter’a kesilen bu para cezasının üzerinden 30 gün geçmesine rağmen bir ödeme yapılmadığını söyledi. opüler sosyal medya sitesi Twitter için bu durumdan sonra kanunun gerektirdiklerini uygulayacaklarını kaydeden Yıldırım, esas amacın kapatmak ya da engellemek değil yasalara uygun şekilde iş yapılmasını sağlamak şeklinde olduğunu söyledi.

30 günlük süre doldu
Verilen cezanın ardından 30 günlük tebligat süresinin dolduğunu söyleyen Binali Yıldırım, bu noktadan sonra hangi adımlar atılması gerekiyorsa onların atılacağını ve vazgeçme durumunun söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.
Ayrıca Binali Yıldırım ticaret yapan, hizmet veren herkesin Türkiye Cumhuriyeti’nin yasalarına uymak mecburiyetinde olduğuna da dikkat çekti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir