Twitter’da Yumurtalı Takipçilerinizden Kurtulun

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Twitter sayesinde milyonlara (Takipçi sayınız burada önemli.) seslenebilirsiniz. Fakat oldukça fazla bot ve fake hesaplar var. Bunlardan nasıl kurtulacaksınız? Aşağıda anlatacağım yöntem sayesinde bunlardan kurtulmanız mümkün.

Digital Inspiration‘dan Amit Agarwal tarafından yazılan script (ufak programcık) sayesinde yumurtalı takipçilerden kurtulacaksınız. Peki neden yumurtalı takipçiler denmiş?

Onu da şöyle açıklayalım: Twitter’a kayıt olduğunuzda profil resmi olarak arkaplanı renkli bir yumurta resmi çıkıyor. Bu yüzden yumurtalı takipçi (egg followers) tabiri kullanılmış. Bot ve fake hesaplarda genelde hesabın görünümü ile ilgilenmediklerinden, bu yumurta resmi kalıyor. Agarwal’ın yazdığı programcık sayesinde bu yumurtalı hesaplar bulunuyor ve bloklamanız için size geri dönüş yapılıyor.

Programcığın yaptığı şey resim tanıma değil. Sadece sizi takip eden hesapların resimlerinin linklerine bakıyor ve “default” kelimesi geçiyorsa bu hesabı size bildiriyor. Tabii ki her yumurta resmi bulunan hesap bot ya da fake olacak değil. Bu noktada programcığın yaptığı şey de hesapları silmek değil, size bildirmek. Silme ya da bloklama işlemine siz karar veriyorsunuz.

Gelelim programcığımızı çalıştırmaya. Bunun için bir Google hesabınızın olması gerekiyor. Programcık Google Drive üzerinde çalışıyor ve sizden Twitter şifresi asla istemiyor. Tek istenen eposta adresiniz (işlem bittiğinde size bildirim ve yumurta hesapların listesini göndermek için) ve Twitter kullanıcı adınız.

facebook müşteri hizmetleri

İlk buraya tıklayarak programcığın Google Drive’ınızda görünmesini sağlayın. (Eğer “Çok fazla kişi bu dosyayı görüntülemeye çalışıyor” hatası alırsanız, buradan dosyanın yansısına ulaşabilirsiniz.)

Açılan sayfada EMAIL_ADRESS kısmındaki eposta adresini kendi eposta adresiniz ile değiştirin. Alt kısımda bulunan TWITTER_USER kısmındaki labnol kısmını ise kendi Twitter adresiniz ile değiştirin.

twitter-yumurta-hesaplar

Sonrasında Run menüsünden Step1_Authorize‘a tıklıyoruz. Açılan pencerede bizden bir takım izinler istenecek (Google Drive ve Twitter izinleri). Onay veriyoruz. Sonrasında Step2_Run‘a tıklayarak programcığı çalışıtırıp epostanın gelmesini bekliyoruz. (Takipçi sayınıza göre bu işlem zaman alabilir.) Bu işlemler sonrasında sayfayı kapatabiliriz.

twitter-yumurta-hesaplar-2

Sonrasında size gelecek olan eposta adresinde size Google Spreadsheet linki verilecek ve yumurta takipçilerinizi orada bulacaksınız. Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi bir Excel sayfasına sizi takip eden yumurtalı takipçilerin hesapları sıralanmış olacak. Bu hesapları kontrol ederek kimin kalıp kimin gideceğine siz karar vereceksiniz.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir