UBER Milyon Dolarlık Kayıplarda!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz sene ülkemizde de faaliyete geçen özel araç ve şoför kiralama hizmeti Uber, raporlara göre 2014’te her çeyrekte 100 milyon dolardan fazla zarara girdi.

Bir araç paylaşımı platformu olarak cihazlarımızda yerini alan Uber finansal verilere göre her çeyrekte birkaç milyon dolar zarara giriyor. Şirket geliştikçe ve büyüdükçe de istikrarlı şekilde zarar etti.

Şirket yaptığı açıklamada bunu reddetmedi. “Bu zor günlerdeki haberlerdi, eskidi”. “İş hayatının 101.kuralı: parayla başlarsınız, para toplarsınız, büyürsünüz, kar edersiniz ve bu yatırımcıya döner.”

Şirket dünyada bir kampanyayla başlayan en yüksek hacme sahipti: yaklaşık 50 milyar dolar.

Şirketin kar ve zarar durumu hakkında piyasada çok fazla spekülatif haber mevcut. Ancak bunların hangisinin daha doğru olduğu net olarak bilinmiyor. Şirketin resmi bir açıklama yaparak durumu açıklamaması gidişatın pek de olumlu olmadığına yoruluyor.

facebook müşteri hizmetleri

uber-car

Pozitif Yükseliş

Şirket hakkında net olarak belirtilen nokta 2013 yılında 263 milyon dolar olan nakit paranın 2014 yılına 1 milyar dolarlık nakit hacmine yükselmiş olması.

Uber bu yaza çok zor bir giriş yaptı. Fransa’da iki yöneticisinin ‘yasadışı’ olduğu gerekçesiyle gözaltına alınması ve California’da şirketin kendisi hakkında hatalı bilgileri resmi makamlara iletmesinden dolayı 7.3 milyon dolarlık bir cezayla karşılaşması bunun sebepleri.

İspanya ve Tayland’da tamamen, Hindistan’ın bir bölümünde de kısmen yasaklanan araba paylaşım uygulaması Uber; Almanya ve Hollanda’da da kısıtlamalarla baş etmeye çalışıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir