Ubuntu Oracle Java 9 Nasıl Yüklenir?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Oracle Java 9; Ubuntu ve türevleri için erken erişime açık ve yüklenebilir durumda. WebUpd8 sitesinin PPA’sını kullanarak Ubuntu Oracle Java 9 nasıl yüklenir anlatacağım. Ubuntu Oracle Java 9 nasıl yüklenir anlatmadan önce şimdiden uyarayım. Ne yaptığını bilmeyenler için Oracle Java 9’a geçmek pek bir şey ifade etmeyecek hatta sisteminizde kararsızlıklar meydana getirecektir.

Erken erişim sürümler test amaçlı ya da farklı amaçları olanlar için önceden kullanıma sunulur. Oracle Java 9 indirme sunucuları oldukça düşük hızda bağlantıya sahip olduğundan indirme işlemi yavaş gerçekleşebilir. Ubuntu Oracle Java 9 nasıl yüklenir hemen bakalım.

facebook müşteri hizmetleri

 

Oracle Java 9’u Ubuntu Üzerinde Nasıl Yükleriz

İlk olarak WebUpd8 Oracla Java PPA’sını sisteme eklemeniz gerekiyor. Sonrasında Oracle Java 9’u sistemimize yükleyeceğiz. Bunun için konsoldan

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java
sudo apt-get update
sudo apt-get install oracle-java9-installer

komutlarını sırasıyla veriyoruz. Kurulum sonrası java -version komutu ya da javac -version ile Java sürümünüzü kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca sisteminizde Java 7 ya da Java 8 mevcutsa konsoldan

sudo apt-get install oracle-java9-set-default

komutunu vermeniz, eski Java sürümlerinin silinmesine ve ORacle Java 9’u öntanımlı Java uygulaması yapmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca belki Ubuntu VLC Player Nasıl Yüklenir? ve Yeni Kullanıcılar İçin 4 Linux Dağıtımı yazılarımız da ilginizi çekebilir, bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir