Ubuntu Sistemli İkinci Telefon Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Piyasada bulunan akıllı telefonların büyük çoğunluğu Android ve İOS işletim sistemlerine sahip. Fakat bir yandan da Tizen ve Firefox OS işletim sistemleri gelişmekte. Bunların arkasında olan Ubuntu işletim sistemi ise ikinci bir orta segment cihaz ile geliyor. Lider olan Android arkasında İOS ve Windows Phone geliyor. Akıllı telefon firmalarından çin kesimi daha çok Android işletim sistemi kullanıyor. Sailfish ile Ubuntu gelişmeye devam ediyor.

facebook müşteri hizmetleri

Ubuntu masaüstü tarafından Linux tabanlı bir işletim sistemi kullanıyordu. BQ Aquaris 4.5 modelinin ardından yeni bir BQ modeli satışa sunulacak. BQ ikinci defa Ubuntu işletim sistemine sahip bir akıllı telefon üretecek. Özelliklerine gelecek olursak Aquaris E5 HD modeli 5 inç 720p bir ekran ile geliyor. Ayrıca ekranın özellikleri arasında IPS ve LCD bulunuyor. Ana kamera olarak 13 megapiksel kullanılmış ve ön kamera ise 5 megapiksel değerinde.

Donanımsal kısıma geçersek 1.3 GHz hız ile çalışan 4 çekirdeğe sahip MediaTek işlecisini kullanıyor. Ubuntu sistemli bu cihazda 16 GB dahili depolama ve 1GB RAM bulunuyor. MicroSD kart desteği bulunduğundan dolayı 32 GB‘a kadar hafıza arttırılabiliyor. BQ web sitesinde satışa çıkartılan bu cihaz fiyat olarak 200 EURO olarak belirlenmiş ve Avrupa ülkelerinden satın alınabilir durumda. Ayrıca Ubuntu işletim sistemi şuan gelişim aşamasında olduğu için türkçe dil desteği henüz geitirilmemiş fakat yakın zamandaki gelecek güncelleme ile dil desteği sorunları ve stabilize sorunları ortadan kalkacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir