Ubuntu VLC Player Nasıl Yüklenir?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Çoğunluğun video izlemek için kullandığı favori medya oynatıcısı VLC, 2.2 Weathermax adlı sürümü ile yayınlandı. Yazının ilerleyen kısımlarında Ubuntu VLC Player nasıl yüklenir anlatacağım. Ubuntu VLC Player nasıl yüklenirden bahsetmeden önce VLC 2.2’nin özelliklerinden biraz bahsedelim.

VLC, eklentiler yardımıyla birçok özellik kazanabiliyor. Önceden bu eklentileri yüklemek için uzman olmak gerekiyordu. Artık öyle değil. Menüye entegre ayarlar kısmından tek tıkla eklentileri rahatlıkla kurabileceğiz. Yeni gelen bir diğer özellik ise “Kaldığım yerden devam et” seçeneği. Bu sayede daha önce izlerken yarım kalmış videolarınızı tekrar açtığınızda kaldığınız yerden devam ederek izleyebilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Ayrıca akıllı telefon ve tabletlerimiz ile kaydettiğimiz videoları da otomatik olarak çeviriyor. Kafamızı sağa yaslayıp videoları izlemek zorunda kalmayacağız. Son olarak eklenen 3 yeni video efekt sayesinde can sıkıntımızı giderebileceğiz. Eski film, VHS kaset ve donmuş görüntü efektleri yeni sürümde karşımıza çıkıyor.

Ubuntu VLC Player 2.2 Yükleme

VLC 2.2’yi Windows, Mac, Linux ve mobil platformlar için (Windows Phone, Android ve iOS) ücretsiz olarak indirip yükleyebilirsiniz.

Ubuntu kullanıcıları ise resmi VLC PPA’sı sayesinde indirip kurabilirler. Bunun için konsoldan sırasıyla

sudo add-apt-repository ppa:videolan/stable-daily
sudo apt-get update && sudo apt-get install vlc

komutlarını vermeniz yeterli. VLC 2.2 sisteminize yüklenecek.

Şimdiden VLC 3.0 dedikoduları yayılmaya başlandı. Şimdiden Chromecast desteğinin geleceği ve Wayland görüntü üzerinde performans iyileştirmelerinin yapılacağı söyleniyor.

Bunlara ek olarak, Ubuntu ve LinuxMint Üzerinde Java 8 Nasıl Yüklenir? ve İlk Ubuntu Tabanlı Telefon Haftaya Çıkıyor yazılarımız da ilginizi çekebilir.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir