USB Bellek Büyüklüğünde 350 TL’ye Bilgisayar

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bir süre önce İntel cephesinden gözüken Compute Stick isimli flash bellek boyutlu bilgisayara Lenovo cevap verdi. Teknoloji geliştikçe akıllı telefonların büyüğü bilgisayarların ise küçüğü tercih ediliyor diyebiliriz. Artık ilerleyen teknoloji ile birlikte herşey mümkünleşmeye başladı. Buna örnek olarak Lenonvo, Ideacentre Stick 300 isimli ve sadece USB bellek büyüklüğünde Windows 10 işletim sistemine sahip mini bilgisayarını tanıttı.

Bu bilgisayarın öncelik amacı gelişmiş televizyonlara takılarak akıllı televizyon olarak kullanmaya imkan sağlıyor. Diğer yandan televizyonuda bir bilgisayara dönüştürmek içinde kullanılabilir. İntel tarafından geliştirilen bu ürün Compute Stick yani işlem çubuğu adı verildi. Bilgisayar özelliklerine bakılırsa giriş seviyesi olarak gözüküyor.

facebook müşteri hizmetleri

Dilerseniz Ideacentre Stick 300 cihazın sistem özelliklerine bakarsak, İntel Atom Z3735F işlemci ve 32 GB dahili depolama bulunuyor. Ayrıca 2 GB RAM ve İntel HD Graphics grafik birimi eşlik ediyor. Ayrıca Ideacentre Stick 300 bilgisayarı Windows 8.1 ile geliyor ve çok rahat bir şekilde Windows 10 işletim sistemine yükseltilebilecek. Eğer bu cihazı 29 Temmuz sonrasında satın alırsanız, Windows 10 yüklü olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca 32 GB hafızanın yanında arttırılabilir MicroSD kart girişinin olduğununda belirtelim. Güç bağlantısı ise Micro USB portu kullanılıyor. Ayrıca HDMI, Wifi ve Bluetooth 4.0 gibi bağlantılarınıda hanesinde barındırıyor. Ideacentre Stick 300 cihazı 129 dolar yaklaşık 350 TL gibi bir uygun fiyat ile satışa çıkacak.

iç

Bu cihaz ile film izleme olanağı oldukça kolaylaşabilir diyebiliriz. Bilgisayarını televizyona bağlamakla uğraşmak yerine direk tıpkı bir USB gibi televizyonunuza bağlayarak internete bağlanabilir ve keyfini çıkartabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir