USB OTG Bellekler Hakkında

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı Telefonlar İçin OTG Flash Bellekler

OTG USB Bellekler Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Yeni sistem flash diskler OTG sistemiyle çalışırlar ve bunların çalışma sistemleri diğer flash disklerle aynı gibi görünsede aralarındaki fark içlerindeki android driver bulunan chipsetleri dir. Android ler bir kablo yardımıyla diğer flash diskleri bağlandıklarında çalıştırmazlar halbuki çalışma voltajları 5 volttur ama android lerin flash diski tanımaları gerekiyor normal flashlar da adnroid driver olmadığı için tanımazlar. OTG Flash disklerde adroid driver chipsetti olduğu için rahatlıkla okuma yazma görevlerini üstlenirler. Peki nedir bu adnroid driver?

facebook müşteri hizmetleri

OTG Usb Belleklerin Kullanım Alanları

Aslında asıl adı OTG olarak tanınır ama android cihazlar bunlara telefonlar ve tabletler dahil cihazlar bir aygıt takıldığında onu tanıması gerekir tıpkı bilgisayarların tanıdıkları gibi eğer tanımazlar ise o aygıtı çalıştırmazlar yani örneğin SD hafıza kartları gibi aygıtın tanıyıp var olmasın görmesi şeklinde OTG lerdede aynı kurala sahip.

OTG Flashların Çalışma Sistemleri

Bilgisayarların çalışma sistemlerinin çalışma mantığı ile aynı durumda olduğundan aslında buna şaşmamak lazım ve bir espiriside yoktur, çünkü SD hafıza kartlarıda aynı sistemle çalışırlar onlardada android drive ve sysbean drive’ları mevcuttur.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir