VAIO Phone Özellikleri Nasıl Olacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Daha önceleri Sony’nin olan VAIO markası bir süre sonda Japon ortaklığı olan JIP (Japan Industrial Partners) tarafından satın alınmıştı.

JIP ise daha sonraları mobil cihaz piyasasına giriş yapmak istediğini bildirdiğinde bu da ayrıca bir sürpriz olmuştu. Çünkü firma normal olarak diz üstü bilgisayar üretimi yapıyordu.

Şimdi ise VAIO markası JIP tarafından karşımıza akıllı bir mobil cihaz olarak çıkıyor, dün itibari ile Japonya’da cihazın çıkışı ise resmi bir şekilde onaylandı.

Aynı zamanda cihazın Panasonic Eluga U2 modeline benzerliği de gözden kaçmıyor fakar VAIO Phone’un JIP ve Panasonic ortalığı ile yapıldığını ayrıca belirtelim. Cihaz VAIO markasını taşıyor olsa da Panasonic tarafından yapıldı.

facebook müşteri hizmetleri

VAIO Phone Özellikleri Nasıl Olacak

Öncelikle VAIO Phone’un orta segment bir cihaz olduğunu söylemek istiyorum. 5 inç boyutlu ekranı 720 piksel çözünürlükte IPs ekran, yani tek elinizle kullanabileceğiniz şekilde tasarlanmış. Yonga seti olarak 64 bit Snapdragon 410 kullanılan VIAO Phone da 2 GB Ram ve 16 GB dahili hafıza le arttırılabilir hafıza seçenekleri mevcut.

13 mega piksel arka kamerası, 5 mega piksel ön öz çekim kamerası, 2500mAH bataryası ile birlikte cihazda 4G LTE desteği de mevcut. VAIO Phone içinde Adndroid 5.5 yüklü olaak gelecek.

VAIO Phone’un işe şu sıradaki fiyatı 420 dolar olarak belirlendi. VAIO Phone 30 mart tarihi ile piyasalara sürülecek. İlerleyen aylarda da Avrupa mağazalarında raflarındaki yerini alacak.

Yine de orta segment özelliklere göre fiyatının biraz pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil.

Bunlara ek olarak, iOS 8.2 Güncellemesi Yayımlandı ve Android 5.1 Lollipop Güncellemesi Geldi haberlerimize bir göz atmayı unutmayın.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir