Valve Noel Saldırısına Dair Açıklama Yaptı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz günlerde yapılan büyük bir siber saldırı ile uzun bir süre inaktif duruma geçen Steam için Valve cephesinden açıklama geldi. Detaylar haberimizde.Dünyanın en büyük dijital oyun ve sosyal oyuncu platformu olan Steam, hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde büyük bir siber saldırı ile karı karşıya kaldı.

25 Aralık tarihinde yani Noel olarak adlandırılan bu günde, yapılan saldırı ile Steam uzun bir süre kullanılamaz hale gelmiş ve birçok kullanıcının özel bilgileri tehlike altına girmişti. Valve ise milyonlarca kullanıcısının bu saldırıya karşı beklediği açıklamayı gecikmeden yaptı. İşte Valve cephesinden saldırıya dair yapılan detaylı açıklama. Firma yaşanan asıl problemin Steam Dükkan trafiğini %2000 yönünde arttıran bir saldırı olduğunu belirtti.

facebook müşteri hizmetleri

steam1

Yöneticiler gerekli önlemleri aldıklarını belirtseler de saldırının ikinci aşamasında işler umduklarını gibi gitmedi. Kullanıcılarına farklı sunucudaki ön bellek sayfalarını sunarak sorunu kontrol altına almak isteyen Valve, saldırının ikinci aşamasında ön bellek sayfalarında büyük sorun yaşadı. İşte bu esnada kullanıcılar Steam’de farklı diller ve farklı hesaplarla karşılaştılar.

34.000 hesap tehlikede olabilir!
Bu problemin 11.50 ve 14:20 (PST) saatleri arasında gerçekleştiğini söyleyen Valve, kesinlikle hiçbir kullanıcının kart bilgilerinin ve şifrelerinin çalınmadığını savunuyor. Fakat sızan bilgilere ve güçlü kaynakların yaptığı açıklamalara göre ise yaklaşık 34.000 hesabın tehlike altında olduğu söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir