Vayne Counter , Counterları

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bu yazımızda alt koridor şampiyonu olarak oldukça sık tercih edilen Vayne’i koridorunda nasıl domine edeceğinizden bahsedeceğiz. Özellikle dar alanlarda etkili olan Vayne’i yanında güzel bir destek oyuncusu ile domine etmek oldukça zor olacaktır. Vayne karşısında oynuyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli unsurun arkanızda duvar olmamasına dikkat etmenizi söylememiz gerek bile yok sanırım. Hem dar bir alanda hemde Vayne’in Kazıkatar yeteneği ile başbaşa kaldıysanız, tank bir şampiyon oynamıyorsanız çok şansınızın olmadığını söyleyebiliriz. Lafı fazla uzatmadan Vayne Counter etme yöntemlerine ve Vayne Counter Şampiyonlarına geçelim.

Vayne Counter , Counterları

Vayne’e karşı iyi olan şampiyonlar: Caitlyn, Quinn, Draven, Twitch, Tristiana, Corki

Vayne karşısında kötü olan şampiyonlar: Ashe, Varus, Graves, Aatrox, Miss Fortune, Kog’Maw

facebook müşteri hizmetleri

Vayne’i Counterlayan Eşyalar:  Randuin’in Alamati, Donmuş Balyoz

Vayne’e Karşı Etkili Sihirdar Büyüleri: Bitkinlik

Vayne Counter Etme Yöntemleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Vayne karşısında oynuyorsanız dar alanlar savaşa girmekten çekinin. Ancak bu demek değil ki kendi koridorunuzda baskın olmasına izin verin. Aksine narin yapısı ile çabuk öldürülebilen Vayne Counter edebilmek için destek şampiyonunuz ile birlikte üzerine baskı kurmanız da yarar olacaktır. Böylece Vayne’de sürekli kendisinin hedef alındığını bilerek daha temkinli oynamak zorunda kalacaktır. Özellikle Quinn, Tristiana ve Draven gibi Vayne’in Kazıkatar yeteneğine karşı kullanılabilecek yetenekleri olan şampiyonları tercih ederek Vayne Counter etmeniz oldukça kolaylaşacaktır.

Bunun aksine eğer Ashe veya Varus tercih ettiyseniz oyunun başlarında Vayne Counter etmek sizin için oldukça zor olacaktır. Oyunun ileri ki zamanlarına doğru farmda önüne geçmeye çalışarak bu açığı kapatmaya çalışın. Bu durumda destek oyuncunuza büyük sorumluluk düşmektedir.

Ayrıca Komik LOL Nickleri ve Bir Zamanlar League of Legends galerilerimize de bakabilirsiniz.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir