Volvorii İle Renk Değiştiren Akıllı Ayakkabı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Giyilebilir teknolojinin akıllı saatlerden ve ya şifrelerinizi koruyan akıllı bilekliklerden daha ileriye gideceğini hiç düşünmüş müydünüz?

Özellikle bayanların ilgisini çekecek olan bu son teknoloji ürünü ile “giyilebilir teknoloji” kavramını gerçekten bir adım ileriye götüren akıllı ayakkabılar akıllı mobil cihazınızdan yaptığınız ayarlamaya göre Bluetooth üzerinden renk değiştirebiliyorlar.

Daha önceleri Xiaomi’nin de akıllı ayakkabı konusunda bazı planları olsa da, Volvorii daha atik davranarak “akıllı ayakkabı” konspetindeki ilk çalışmasının tanıtımını yaptı.

Volvorii İle Renk Değiştiren Akıllı Ayakkabılar

Litvanya merkezli iShüu Teknoloji firması tarafından tasarlanan bu konsept şu an tanıtım aşamasında. Indiegogo üzerinden düzenledikleri kampanya ile akıllı ayakkabıların üretimini geçebilmek için yeterli kaynak toplama aşamasındalar.

Hangi bayan tek bir ayakkabıyı değişik renkler de kullanmak istemez ki? Akıllı mobil cihaz üzerinden verilen Bluetooth komutları ile prototip akıllı ayakkabı şu an için üç renk değiştirebiliyor. Bunlardan birisi beyaz, birisi siyah baskılı ve diğeri de beyaz baskılı. Firma prototip çalışmasını Louis Vuittion ayakkabı konsepti üzerine çalışmış.

facebook müşteri hizmetleri
volvorii renk değiştiren akıllı ayakkabı1
Volvorii akıllı ayakkabı kendisine özel aksesuarlara sahip.

 

Akıllı ayakkabının nasıl çalıştığına gelecek olursak, renk değiştiren kısım aslında bükülebilir akıllı bir kağıt. Ayakkabının altına gözükmeyecek şekilde yerleştirilen çip sayesinde ise komutları algılayabiliyor, aynı zamanda kendi kendine şarj olabilme özelliğine sahip. Üstelik ön ve arka kısmına da isterseniz takabilmek için kurdele şeklinde aksesuarları da bulunmakta.

Eğer isterseniz akıllı ayakkabıyı kendi rengi ile hiç değiştirmeden kullanma seçeneğine de sahipsiniz.

Firmanın Indiegogo üzerinden toplamayı hedeflediği kaynak 50,000 dolar. Şu ana kadar ise 4,003 dolar topladılar ve kampanyanın bitmesine daha 25 gün var. 149 dolar ödeyen ilk dört kişi ise akıllı ayakkabılara sahip olacak. Bundan sonrakiler ise 199 dolara 10 çift ayakkabıya sahip olabilecekler. En sonunda ise hem firmayı destekleyip hem de akıllı ayakkabıya sahip olmanın fiyatı 249 dolar olacak.

Apple Watch 8 GB Dahili Hafızayla Geliyor

Gönderilerin ise aralık ayınca yapılması bekleniyor.

Bonus: Akıllı ayakkanı tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir