VR: Sanal Gerçeklik Gelişiyor!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sanal gerçeklik teknolojisi gün geçtikçe gelişiyor ve yeni varyasyonlar ortaya çıkıyor. Peki bu sektör nasıl ve ne yönde büyüyor?

Mavi-kırmızı gözlüklerin 2 farklı görüntüden oluşan 3 boyutlu dünyasından başlayan yolculuğumuzda ve günümüzde oyunların içinde aktif olarak rol almamızdan önceki son basamaklara geldik. Ve teknoloji hiçbir zaman durmadığı gibi orada da durmayacak. Peki ya sonrası ? Henüz kestiremediğimiz bir gelecek! Biz en iyisi bugünlere bakalım.

Günümüzde 3D teknolojisi genel olarak filmlerde kullanılırken, VR ile artık oyunların içine girebiliyoruz. Peki, başka neler yapabiliriz? Bu düşünce VR teknolojisi için alternatif birkaç yeni sektör doğuruyor. Sanal videolar, e-ticaret gibi. Şimdilik ikisi hakkında da çok bilgimiz yok ancak e-ticaret oldukça ilginç geliyor kulağa.

facebook müşteri hizmetleri

vriç

Sanal Gerçeklik ve Gelecek Üzerine

Önümüzdeki 5 yıl içinde neler olabileceği ile ilgili birkaç veriye ulaştık. Sizinle paylaşmak istiyoruz.

  • Sektörün 2015- 2020 arasında %100e yakın büyümesi öngörülüyor.
  • VR sevkiyatları günümüzde 37 milyon dolarlık bir pazarken 2020 yılında 2.8 milyar dolarlık bir donanım pazarı oluşturulacak.
  • VR setleri ülkemizde gelire oranla pahalı olsa da aslında Dünya genelinde çok uygun fiyatlara sahip olacaklar ve bu adaptasyon sürecini çok hızlandıracak. Cep telefonu, akıllı saat ve diğer elektronik cihazlarla uyumlu hale geleceği düşünülüyor.
  • VR setleri için şu an potansiyel oyuncu sayısı –mobil oyuncular da dahil olmak üzere- Dünya genelinde tam 1,2 milyar.
  • Oyun oynamanın dışında neredeyse her ortamda kullanılabilecekler. Örneğin Askeri eğitim, tanıtım etkinlikleri, devlet daireleri, emlak sektörü, alışveriş gibi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir