Watch OS 2’nin Tüm Özellikleri Belli Oldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple WWDC 2015 etkinliği ile önemli servis ve cihazlarından bahsetmiş bizde onunla ilgili haber yapmıştık. Şimdi ise bir diğer yeniliği olan akıllı saati Apple watch için yeni işletim sistemi Watch OS 2 idi. Yeni işletim sisteminin tanıtımı için Kevin Lynch görevli oldu ve yeni sistemli saat hakkında birçok yenilikler mevcut. Yeni Watch OS 2 ile tanıtılan özelliklerden biri olan Photo Face ile başlayalım. Bu özellik ile saatinize kaydettiğiniz bir foroğraf veya albümden attığınız bir fotoğrafı saat arka planı yapabileceksiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Ayrıca örnek bir albümünüzü arka plana yerleştirdiniz ve bilek hareketi ile fotoğrafları arka plandan değiştirerek bakabilirsiniz. Yani bir slayt özelliğide diyebiliriz. Bu geçişleri sağlamak için bileğinizi hafifçe çevirmeniz yeterli olacak. Apple Watch saatinizin ekranının daha kullanışlı ve güzel görünümlü bir hale getirebilmek için Time-Lapse özelliği eklenmiş. Bu özellik ile dünyada bulunan önemli şehirlerin 24 saat boyunca bazı noktalardan çekilmiş sabit görüntüleri ekran fotoğrafı yapabiliyorsunuz. Mesela Londra‘yı seçtiniz ve Apple tarafından çekilmiş londra fotoğrafı size geliyor. Gelen fotoğrafların canlı olmadığı ve önceden çekilmiş olduğunu belirtelim.

Diğer Watch OS 2 ile gelecek bir özellik ise Night Stand Mode özelliği. Bu sayede uçak modu gibi size otomatik ayarlar sunacak ve ışığa göre ekran parlaklığını kısacak. Ayrıca saatinizde bulunan arkadaşlar kısımı artık bir alfabetik sıraya göre sıralanacak. Diğer yandan İOS 9 ile gelen Apple Pay ve Wallet özelliklerini yeni gelecek Watch OS 2 sayesinde kullanabileceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir