Webmaster Tools İsim Değiştirdi, Search Console

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Özellikle webmasterların ve site sahiplerinin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olan Google Webmaster Tools yenilendi. Ayrıca ismi değiştirilerek yeni adı Search Console olacak. Peki webmaster tools nedir diyenler içinde açıklama yaparsak, Google’a yeni kurduğunuz site hakkında içerikleri kaydetme ve doğru indexleme yöntemleri yapmanıza yarıyor. Ayrıca site analizi,url kaldırma,adres değişikliği,detaylı arama sonuçları,sitemap-indexlenme vs. konularını webmaster tools aracılığıyla yapabilirsiniz. Diğer yandan Ayrıca Google Webmaster Tools ile sitenizde indexlenen sayfa rakamlar, bot giriş çıkışları gibi işlemleride görebilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Google botların sitenizi indexleme hızını ve aralığında bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Sanal alemin en büyük sitesi olan Google yeniliklerine devam ediyor. Son zamanlarda Android platformunda gelişmelerini sürdürürken bir diğer haber ise internet yönünden geldi. Website yöneticileri için yararlı sistem olan Webmaster Tools, yeni adı ile ve birçok özellikleri ile güncellendi diyebiliriz. Yeni adı Search Console olacak fakat ana özelliklerinde fazla değişiklikler olduğunu söyleyemeyiz.

Webmaster Tools adının neden Search Console olarak isim değişikliğine gitmesi konusunda Google bir açıklamada bulunmuş. Açıklamaya göre Webmaster Tools adı, sadece webmaster ile uğraşanlarla alakalı sanıldığından dolayı isim değiştirmiş ve tüm site sahipleri ve bu işle uğraşanlara sunulmuş. Bu neden ile sistemin adı değiştirilmiş ve yeni adı Search Console olmuş. İsim değişikliği haricinde önemli bir farklılık henüz yok. Fakat gelecek yeniliklerde Google, Search Console üzerinde özellik bakımından etkili yenilikler yapabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir