WhatsApp Hakkında Bilinmeyenler

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Teknoloji geliştikçe ve ilerledikçe insanların hayatını kolaylaştırabilme adına yeni ürünler ve uygulamalar çıkmaya devam ediyor. Son zamanların çıkmış en iyi uygulaması şüphesiz WhatsApp Mesenger. Piyasadaki İOS, Android ve Windows phone işletim sistemlerinde sorunsuz ve stabilize şekilde çalışan bu uygulamanın mali değeri 22 milyar dolardan fazla olduğu bilgiler arasında. Facebook kurucusu olan Mark Zuckerberg tarafından satın alınan WhatsApp, arkasına Facebook ekibini de alarak önemli gelişmelere imza atıyor. Günümüzde neredeyse herkez Whatsapp’ı kullanıyor ve tüm özel konuşmaları ve bilgileri bu sistemde kayıtlı. Beğenilmesinin nedenlerinden biri ise stabil ve sade, hızlı çalışması diyebiliriz. En son olarak tema değişikliği ve sesli arama özelliğinin geldiğini hatırlatalım.

Sizlere Whatsapp messenger’in bilinmesi gereken özellikleri hakkında bir yazı hazırladık.

facebook müşteri hizmetleri

Hatsız WhatsApp Kullanımı

  • Numaranızı doğrulama işleminin ardından aktif olarak kullanabiliyorsunuz. Fakat hatsız olarak da kullanmak mümkün. Aşağıda vereceğimiz işlemleri yaparak gerçekleştirebilirisiniz.
  • Öncelikle cihazınızda yüklü olan WhatsApp Messenger uygulamasını kaldırın.
  • Daha sonra WhatsApp Messenger uygulamasını tekrar cihazınıza indirin.
  • Cihazınızı “Uçak Modu”na alarak bütün GSM bağlantılarını kesin.
  • Google Play’den “Spoof” uygulamasını yükleyin.
  • Daha sonra WhatsApp Messenger’ı onaylamak için SMS doğrulamasını kontrol edin ve mail bilgilerinizin girişini gerçekleştirin.
    Gerçekleştirmiş olduğunuz işlem yerine getirilemeyeceği için “İptal” tuşuna basacaksınız.
  • Tam da bu noktada önceden indirmiş olduğunuz Spoof uygulaması devreye girecek. Sahte bir mesaj uygulaması olan Spoof, önceden yapmış olduğunuz ayarlar sayesinde doğrulama koduna telefon numaranız gerekmeden Spoof üzerinden erişebilecek ve cihazınızı onaylayabileceksiniz.
  • Şimdi WhatsApp Messenger’ı hatsız bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Konuşmalarınızı Şifreleyin

Size ait olan kişisel özel konuşmalarınızı başkalarının öğrenmemesi için bazı yöntemler uygulamanız gerekmektedir. Messenger and Chat Lock uygulaması ile WhatsApp’ınızdaki konuşmaları şifreleyebilirsiniz. Ayrıca bu uygulamayıda sizden başka birinin kaldırması mümkün olmayacak.

WhatsApp Sesli Arama Özelliği Detayları

Ücretsiz Olarak WhatsApp Kullanım Süresi Uzatma

İlk kullananlar için hiçbir ücret gerektirmeyen Whatsapp, süresi dolduğunda çok az bir miktar ödeme istiyor. Fakat ücretsiz süresini arttırabilmek için ilk önce konuşmalarınızı yedekleyin ve whatsappa giriş yaptıktan sonra, ayarlar kısmından hesabınızı silin ve sildikten sonra ilk defa kullanıcısıymışsınız gibi aynı numara ve bilgiler ile tekrar kayıt olun. Ardından bir sene daha ücretsiz kullanım hakkına sahip olacaksınız.

Yüksek Boyutlu Dosya Gönderimi

WhatsApp’ta karşıdaki kişiye dosya gönderirken maximum 16 MB’e izin veriyor. Fakat video konusunda 16 MB rahat bir şekilde geçebilirsiniz. Gönderebilmek için ise Video Converter Android uygulaması ile göndereceğiniz video üzerinde bazı değişiklikler ile 16 MB altına düşürebilir ve rahat bir şekilde gönderebilirsiniz.

WhatsApp Brezilya’da Yasak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir