WhatsApp Kullanırken Dikkatli Olun!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yapılan dikkat çekici bir araştırma doğrultusunda WhatsApp kullanımının önemi bir kez daha gün yüzüne çıktı. Araştırmaya göre trafik kazasına sebep olan etkenler arasına giren WhatsApp, kullanıcılarını uyarma gereği duydu.

Hayatımızın her an içinde olan WhatsApp, abartıldığı taktirde ölümümüze bile sebep olabiliyor. Özellikle de araç kullananlar WhatsApp kullanmamalı ve kesinlikle telefonları ile meşgul olmamalı. Özellikle araç sürücüsünün yanında bulunan herkes buna dikkat etmeli ve kesinlikle araç sürücüsünün telefon kullanımına müsaade etmemelidir.

İşte Telefon Kazalarının Oranı

araç süreerken telefonla meşguol olmak

facebook müşteri hizmetleri

Yapılan araştırmalar doğrultusunda konuşan uzmanlar son zamanlar da yaşanan kazaların önemli bir kısmı telefon kullanımından kaynaklanıyor. Bilindiği gibi son yıllarda araç kullanırken telefonla konuşmanın yasaklandığı ülkemiz de bunun ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Araştırmalara göre ise rakamlar gerçekten ürkütücü. Bu kaza oranlarının ise sebebi tabi ki akıllı telefonların üzerimizde oluşturduğu bağımlılık etkisi. Bu etki o kadar vahim bir hale geldi ki araç kullanırken bile telefonlarından vazgeçemeyen insanların sayısı her geçen gün artmakta. Yine araştırmaya göre ise akıllı telefon kullanımına bağlı kazaların oranı 2 milyon 400 bin trafik kazasında 300 bin gibi ciddiye alınması gereken bir orana tekabül etmekte. Bu kazaların ise çoğunluğu WhatsApp kullanımından kaynaklandığı ortaya çıktı.

Araç Kullanırken Telefon İle Uğraşmak Kaza Riskini Arttırıyor

WhatsApp ve telefon kullanımında dikkatli olun

Araştırma sonucu ortaya çıkan diğer sonuçlar ise araç kullanımı sırasında telefonları ile meşgul olmak kaza riskini bir hayli arttırıyor. Bu oran ise yine %20 olarak belirtiliyor. Bu oran ise her an kaza yapma olanağı ile bizlere önemli bir ikaz niteliğinde. Bu oranlar ise neredeyse alkollü sürüsü riskine denk olarak bizleri tehdit ediyor. WhatsApp başta olmak üzere sizde araç sürerken kesinlikle teknoloji den ve telefonlardan uzak kalmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir