WhatsApp Mavi Tik Özelliği İçin Yeni Güncelleme Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

En popüler mesajlaşma programlarından birisi olan WhatsApp, geçtiğimiz haftalarda çıkarttığı yeni özelliği ile birçok çifti birbirine düşman etmişti.

Gönderilen mesajın okunup okunmadığını, çift mavi tik işareti ile, karşıdaki kullanıcılara gösteren WhatsApp, özellikle birçok erkek kullanıcının hoşuna gitmemiş, opsiyonel bir seçenek olmadığı için de kullanıcıları rahatsız etmişti.

whatsapp-mavi-tik-guncellemesi-nedir-nasil-engellenir-27359-07112014151601

facebook müşteri hizmetleri

Gizliliğini korumak isteyen kullanıcılara müjde. Beta olarak gelen güncelleme ile birlikte mavi tik özelliğinden kurtulmak mümkün. Şu an için sadece Android platformunda ve yalnızca WhatsApp resmi sitesinden indirilebilen beta sürümü sayesinde, mavi tik özelliğini kapatmak ve mesajların ne zaman okunduğunu göstermemek mümkün oluyor.

whatsapp

Uygulamanın ayarlar seçeneğinde gizlilik ayarları kısmından ulaşabileceğiniz menüye eklenen yeni “Read receipts” seçeneğini iptal ederek son okuma tarihlerini görmeyi engelleyebilirsiniz. Tabi ki bu özellik çift taraflı çalıştığından, siz de karşı tarafın okuma zamanını göremeyeceksiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir