Whatsapp Sesli Arama Özelliği Herkese Açıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Kısa bir süre önce yayınladığımız haberimizde Whatsapp sesli arama özelliği kullanımı için yapmanız gerekenleri anlatmıştık. Test apk dosyası üzerinden yükleme işlemini anlattığımız yeni güncellemenin resmi sürümü de bugün itibariyle tüm Android kullanıcılarına dağıtılmaya başladı.

Whatsapp sesli arama özelliği kullanmak için dilerseniz güncellemenin kısa süre sonra size gelmesini bekleyebilir yada Whatsapp resmi internet sitesi üzerinden buradan indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde çalışan güncellemenin iOS platformuna ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor ancak çok geç kalmayacağını söyleyebiliriz.

Whatsapp Sesli Arama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Whatsapp sesli arama özelliği ile ilgili son güncellemeyi aldıysanız veya yukarıda verdiğimiz link üzerinden indirdiyseniz uygulamayı açtığınızda farklılığı hemen fark edeceksinizdir. Güncelleme ile değişen arayüzde Kişiler, aramalar ve sohbetler olmak üzere üçe ayrılan sekmeler arasında geçiş yaparak güncellemeyi kullanabilir yada aramak istediğiniz kişinin penceresi açıkken sağ üst köşede çıkan telefon simgesine tıklayarak Whatsapp sesli arama özelliği ile görüşebilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Arama sırasında 1 saniye gibi ufak bir gecikme payı olsa da göze batmayan bir şey olduğunu belirtelim. Güncelleme ile eklenen bir diğer özellik ise Whatsapp sesli arama özelliği ile sizi arayan kişilere karşılık mesaj ile yanıt verebiliyor olmanız.

Whatsapp Bilgisayardan Nasıl Kullanılır

Whatsapp’ınız Whatsapp Plus ile Özelleştirin

Hali hazırda Android cihazlarda normalde de bulunan bu özelliğinin Whatsapp içerisinde de kullanabiliyor olması oldukça güzel. Aradaki tek fark Whatsapp sesli arama özelliği ile gelen çağrılara mesaj ile yanıt vermek istediğinizde normal mesaj penceresi yerine Whatsapp penceresinin açılıyor olması.

Son dönemde çıkardığı bilgisayardan Whatsapp kullanımı ile de dikkat çeken mesajlaşma uygulaması yeni güncellemeleriyle de sohbet uygulamaları arasında birinciliğini korumaya devam ediyor. Geçtiğimiz süre zarfında benzer arama özelliğini Facebook Messenger uygulamasında da görmüştük ancak Whatsapp’ın kullanım oranının daha fazla olması ile birlikte bu özelliğinde Facebook arama özelliğinden bir adım öne geçeceğini söyleyebiliriz.

Birçok iOS kullanıcısının güncellemeyi ne zaman alacağı hatta almayabileceği ile ilgili soruları olduğunun da farkındayız. Ancak firma tarafından konu ile ilgili henüz net bir açıklama gelmedi. Şu an için çok ihtimal vermesek de uygulamanın yeni Whatsapp sesli arama özelliğinin Whatsapp Web gibi iOS’a gelmeme olasılığı da hala var.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir