WhatsApp Sesli Arama Özelliği Test Aşamasında

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Artık Facebook’un sahip olduğu WhatsApp uygulamasının popülerliği bütün dünyada artmaya devam ediyor. Ayrıca yeni gelecek olan sesli arama özelliği de kullanıcıları heyecanlandırıyor.

BGR India’dan alınan habere göre WhatsApp bu özelliği bazı kullanıcılar ile test etme aşamasında. Sesli arama özelliği internet üzerinden çalışıyor. Bu özellik ise WhatsApp’ın arayüzünde bazı küçük değişiklikler yapacak. Sesli aramalar için ayrı bir kısım eklenecek ve özellik EDGE ve 3G ile de kullanabilecek. Bu ağlar Çin ve Hindistan’da daha ucuz ve daha yaygın.

facebook müşteri hizmetleri

Neden Sesli Arama Özelliği?

Sesli arama özelliği (üstelik reklamsız bir ve ücretsiz bir uygulama olan WhatsApp için) oldukça ilgi çekici. Özellikle kullanıcı sayısı dünya çapında giderek artarken uygulamayı daha da cazip kılıyor. WhatsApp’ın şu anda aylık 700 milyon aktif kullanıcısı bulunmakta. Piyasadaki diğer kullanılmayan ve reklam kaynayan uygulamaların aksine WhatsApp bu özelliği ile öne çıktığı gibi, sesli arama özelliği ile de Skype ve Viber’e de rakip olacak gibi gözüküyor ve piyasadaki yerini emin adımlar ile sağlamlaştırıyor.

Teknoloji dünyasının piyasasında büyük firmaların arasında böylesine bir mücadele varken, hiç kimse fırsatları kaçırmak istemiyor. tam da bu yüzden Facebook, WhatsApp’ı satın aldı. Ayrıca Google’ın da kendisine özel bir mobil mesajlaşma uygulaması geliştirmek istediği söylentler arasında. Twitter ise geçtiğimiz ay Hint pazarında kendisine dayanak sağlamak için Bangalore tabanlı Zipidal ismindeki mobil pazarlama platformunu satın aldı.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir