Wikipedia Android Güncellendi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İnternette bulunan en büyük bilgi kaynaklarından birisi olan Wikipedia’nın Android uygulaması güncellendi.

Kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmayı hedefleyen Wikipedia uygulaması, hem görsel hem de işlevsel olarak bir çok yenilik ile karşımıza çıkıyor.

wikipedia-screenshots

facebook müşteri hizmetleri

En büyük değişiklik data organizasyonu konusunda gerçekleştirilmiş. Artık ekrandaki yazıları cihazınıza göre büyütüp küçültmek zorunda kalmıyorsunuz. Yazılar sizin cihazınıza göre ayarlanıyor, resim üzerine tıkladığınızda açılıp kapanabiliyor ve resim galerileri rahatça kullanılabiliyor. Her şey oldukça güzel gözüküyor. Sayfanın sağ tarafında gizli olan “içerik listesi” kolaylıkla açılıp incelenebiliyor.

Yeni güncelleme ile birlikte Materyal Dizayn tasarımı uygulamada etkisini gösteriyor. Çoğu kullanıcının uygulama yerine mobil siteyi tercih etmesine sebep olan bir çok sorun giderilmiş durumda. Artık daha optimize bir uygulama haline gelmiş.

Android uygulamasının güncellenmiş versiyonu Google Play üzerinden indirilebilir durumda. Türkiye güncellemesinin de yakın zamanda yayınlanması bekleniyor. Uygulamanın iOS sürümünün güncellemesi hakkında ise hala bir bilgi bulunmuyor. Geliştiricilerin bu konu hakkında tek söylediği şey ise “çok yakında” oluyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir