Windows 10 Alternatif Bir Tarayıcı İle Gelebilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Internet Explorer, her ne kadar Windows ile birlikte gelse bile, neredeyse en az tercih edilen tarayıcılardan birisi.

Microsoft‘un, bir çok kullanıcı tarafından pek tercih edilmeyen Internet Explorer‘ın yerine, Windows 10 ile birlikte çıkartılacak yeni bir tarayıcı hazırladığı söylentisi dolaşıyor.

ZDNet sitesinde yapılan habere göre Microsoft, Internet Explorer 12 üzerinde değil, tamamen yeni bir tarayıcı olan Spartan üzerinde çalışıyor. Spartan, Internet Explorer‘a alternatif olarak sunulacak daha hafif ve hızlı, üçüncü parti desteğine sahip bir browser olarak karşımıza çıkacak.

facebook müşteri hizmetleri

Yeni tarayıcının Internet Explorer‘dan çok Chrome-Firefox tarayıcılarına benzediği söyleniyor. Tarayıcı hem Microsoft‘un Chakra JavaScript motorunu hem de Trident render motorunu kullanacak.

:: Microsoft Band Stok Sorunu Yaşıyor

Microsoft daha önce Internet Explorer‘ı Windows‘un bulunmadığı hiç bir işletim sisteminde çıkartmayacağını söylemişti. Fakat Spartan yeni bir isim olarak karşımıza çıkıyor. Bu durumda iOS ve Android sürümlerini görmemiz de mümkün olabilir.

Yeni tarayıcının 21 Ocak tarihinde, yeni Windows sürümünün özelliklerinin tanıtılacağı Windows 10 lansmanı sırasında tanıtılması bekleniyor. Fakat bazı kaynaklardan gelen bilgiye göre, o tarihte tam fonksiyon çalışması mümkün gözükmüyor. 2015 yılının ilk aylarda test sürümünün çıkması bekleniyor.

:: Windows 10’a Özel Etkinlik Düzenleniyor

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir