Windows 10 Çıkış Tarihi ve Teknik Önizleme

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Seneler geçip giderken evlerimizde, iş yerlerimiz de ve bilumum bilgisayar sisteminde kullandığımız Windows’ta teknolojiye paralel olarak gelişmeye devam etti. Bilgisayarlarımızın donanımları güçlendikçe bu donanımları destekleyecek şekilde yeni versiyonları ile Windows her daim bizimleydi.

Şimdiler de ise Windows 10 işletim sisteminin ne zaman çıkacağı, yani Windows 10 çıkış tarihi kullanıcılar tarafından oldukça merak ediliyor. Her zaman yenilik isteyen insanlar Windows 8 ile gelen masaüstü bilgisayarlarımız da bir nevi tablet deneyimi yaşatan versiyondan sonra Windows 10 ile tanışacağız.

Eğer neden Windows 9 yok diye merak ediyorsanız bu konu üzerine bir kaç farklı söylenti bulunmakta. Bunlardan bir tanesi Windows için geliştirilen üçünü parti yazılımların işletim sistemimin sadece ismin başlangıcına baktığı için Windows 9 ile Windows 95’i birbirine karıştırılabilmesi. Peki neden Windows 95 ile 98’i karıştırmıyordu diye sorabilirsiniz, dediğim gibi bu sadece bir söylenti. Yine de bu konu hakkındaki en güçlü iddia Windows’un 10 versiyonunun sistemi bir adım ileriye taşıyacağı ve küçük bir değişim olmayacağını açıklaması oldu.

Windows 10 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Şu an için firmanın yaptığı kesin bir açıklama bulunmamak ile birlikte bu yazı en yakın tahminler üzerine dayanmaktadır.

facebook müşteri hizmetleri

Windows 10’un tanıtımında sistemin çıkış tarihi olarak 2015 sonu denilse de bu kesin bir tarih değildi. Bu kadar uzun bir zaman dilimi yerine 2015 yaz sonu ve ya sonbaharı da Windows 10’un çıkış tarihi olabilir. Çünkü firmanın yaptığı teknik ön izleme sürümünden sonra aradan geçen çıkış tarihini çok uzun tutması nazı porblemler de yol açabilir.

Windows 10’un teknik ön izleme sürümünü kullanıp memnun kaldıysanız ve ya teknik ön izleme sürümünü hiç görmediyseniz bile sisteme kavuşmak için biraz daha beklemek zorunda kalacağımız maalesef ki gerçek. Windows 10 çıkış tarihi konusunu açıklığa kavuşturduktan sonra şimdi de bitaz teknik önizlemeden bahsedelim.

Windows 10 Teknik Ön İzleme

Merakla beklenilen sistemin teknik ön izlemesinden bazı kullanıcılar pek memnun kalmadıkları gibi aslında Windows 10 teknik ön izlemesin de pek de göze çarpan bir hata gözükmüyor. Öncelikle teknik ön izleme bir nevi deneme sürümü olduğu için normal bir işletim sisteminden alacağınız tam performansı size sunamıyor ki bu da oldukça normal bir şey. Fakat Windows 10 teknik ön izleme deneyen bazı kullanıcıların başka çareleri kalmadığı için bilgisayarlarını sıfırlayarak durumu düzelten kullanıcıların olduğu da bir diğer gerçek.

Eğer teknik konular da fazla deneyiminiz yoksa size Windows 10’un tam sürümünün çıkacağı tarihi beklemenizi öneririz ki, bir problem yaşamayın.

Windows 10’un en dikkat çeken özelliği ise senelerdir en iyi dostumuz olan başlar çubuğunun geri dönmesi. Üstelik Başlat çubuğu ile etkileşiminizi de Windows 8 tipi özellikler kutucuğu ile klasik başlat menüsünü de birleştiriyor.

Windows 10 hakkında yeni bilgiler edindikçe sizler haberdar etmeye devam edeceğiz.

Bu arada Windows 8 Mikrofon Ayarları Nasıl Yapılır? ve Windows 10 İçin Türkçe Dil Desteği Geldi yazılarımıza da göz atmayı unutmayın.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir