Windows 10 Çıkış Tarihi Açıklandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft’a ait yeni işletim sistemi Windows 10’un nihayet çıkış tarihi resmi olarak açıklandı. Microsoft, Windows kullanan tüm cihazları tek bir yer altında toplamak için Windows 10’u tanıtacağını geçen yıl duyurmuştu. Windows 10 duyurulmasının hemen ardından ön izleme sürümü yayınlandı ve kullanıcıların yorumları şeklinde teste tabi tutuldu. Final sürümü yani tam sürümün çıkış tarihi hakkında net bilgi yok iken nihayet bugün kesin çıkış tarihi belirlendi.

facebook müşteri hizmetleri

Eğer işletim sisteminiz lisanslı Windows 8.1 ise bilgisayarınızı açtığınızda Windows 10 Rezervasyon uyarısını göreceksiniz. Bu sayede Windows 10 güncellemesinin gelmesinin hemen ardından e-posta ile bilgilendirileceksiniz. Windows 10 sisteminden sonra Microsoft‘un blogundan tam sürüm çıkış tarihi açıklandı.

Blog üzerinden yapılan açıklamaya göre 29 Temmuz 2015 tarihinde kullanıcılar ile buluşacak. Ayrıca Windows 10 yenilikleri ile geliyor bunlar ise sesli yönetim Cortana ve yeni internet tarayıcısı olan Edge ile gelecek. Diğer yandan Windows 10 performans açısından üst düzey olacak ve lisanslı Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde yükleyebilecekler.
Ayrıca yeni Windows ile Windows 8‘deki gibi farklı yerdeki uygulamalar yerine klasik Windows başlat menüsü ile gelecek. Diğer yandan her açtığınız uygulama klasik şekilde pencere şeklinde ayrı ayrı açılacak. Arama çubuğundan yapacağınız aramaların sonuçları hem bilgisayarındaki dosyalar içerisinden çıkacak hemde internet arama sonuçları gözükecek ve buda güzel bir kısayol diyebiliriz. Bakalım yeni windows sürümü bizlere ne gibi değişiklikler ile gelecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir