Windows 10 Daha Çıkmadan Patladı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Henüz final sürümünün yayınlanmasına bir buçuk ay olan Windows 10‘un masaüstü bilgisayarlar arasındaki payı, Mayıs ayı itibariyle şaşırtıcı bir biçimde yüzde 0.13 seviyelerine yükseldi. Online analiz firması NetMarketShare verilerine göre pazar payı geçtiğimiz Nisan ayına oranla yüzde 50’lik bir artış gösterdi.

facebook müşteri hizmetleri

Microsoft’un yeni nesil işletim sisteminin tamamlanmamış yapıları ve teknik ön izleme sürümü, şu anda 4 milyonun üzerinde bilgisayar kullanıcısı tarafından kullanılıyor. İnternet ve teknoloji istatistikleri tutan NetMarketShare’den gelen verilerin geçerli olduğunu varsayarsak şu anda dünya üzerinde 1,5 milyar insan Windows işletim sistemi kullanıyor. Bu da kaba bir hesapla kullanıcıların en az yarısının, Windows 10’u dizüstü bilgisayarlarında kullandığını gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre Windows 10’un resmi sürümü 29 Temmuz 2015 Çarşamba günü yaklaşık 190 ülkede resmi olarak piyasaya sunulacak. Bilindiği üzere Windows 7 ve 8 kullanıcıları ilk sene boyunca işletim sistemlerini Windows 10’a ücretsiz şekilde yükseltebilecekler; tabi eğer geçerli bir lisansa sahiplerse. Korsan ya da lisanssız sürüm kullanan ya da bir sene içinde yükseltme yapmamış kullanıcılar Windows 10’u satın almak zorunda kalacaklar.

Şu an önizleme sürümünün ücretsiz dağıtıldığı Windows 10’u edinmek ve denemek için buraya tıklayarak Windows 10 Nasıl Kurulur başlıklı haberimizden yardım alabilirsiniz.

5 thoughts on “Windows 10 Daha Çıkmadan Patladı

 • 5 Haziran 2015 at 18:45
  Permalink

  windows 10 sadece 1 senelik mi duruyo?

  Reply
  • 5 Haziran 2015 at 18:38
   Permalink

   Yalnızca ücretsiz sürümü bir yıl boyunca geçerli olacak. Windows 10’u ücretsiz olarak alan kullanıcılar ücretsiz kullanmaya devam edecek ama öbür türlü para ödemek zorunda kalacaklar.

   Reply
  • 6 Haziran 2015 at 17:23
   Permalink

   evet abicim 1 sene duruyo ondan sonra polisler bilgisayarından işletim sistemini (sökmeye) geliyor

   Reply
 • 5 Haziran 2015 at 17:45
  Permalink

  windows 10 sadece 1 senelik mi duruyo?

  Reply
  • 6 Haziran 2015 at 16:23
   Permalink

   evet abicim 1 sene duruyo ondan sonra polisler bilgisayarından işletim sistemini (sökmeye) geliyor

   Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir