Windows 10 Güncellemeleri Zorunlu Olacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Windows 10 her ne kadar birçok kullanıcı tarafından sevinçle karşılanıyor olsa da Home sürümünde, kullanıcı sözleşmesinin Windows 10 güncellemeleri için ayrılan bölümünde bu güncellemelerin zorunlu olacağı belirtildi. Evet, yanlış duymadınız. Hızlıca okuyup detaylarına dikkat etmediğimiz kullanıcı sözleşmesinin içerisinde Windows 10 güncellemeleri için zorunlu ibaresi yer alıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Peki bu ne demek oluyor? Windows 10 Home sürümünü kullanan kullanıcılar, Windows 10 güncellemeleri ile ilgili herhangi bir uyarı almıyor olacak. Daha önceki sürümlerde Windows güncellemeleri için “Yeni güncellemeler var” uyarısı bu sürüm için açık olmayacak. Windows arkaplanda gelen güncellemeleri otomatik olarak yükleyip kuruyor olacak.

Kullanıcıların Windows 10 güncellemeleri için herhangi bir söz hakkının bırakılmadığı bu durum şimdiden birçok kullanıcının canını sıkmayı başarmış durumda. Şöyle ki bazı güncellemeleri bilgisayarınıza yüklemek istemiyor olabilir, farklı programlarınızın güncelleme için sorun oluşturduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Şimdilik yalnızca Windows 10 Home sürümünde görülen bu detayın diğer sürümlerde olmadığının da altını çizelim. Windows 10 Pro kullanıcıları için güncellemeleri tercih etme şansı, güncelleme ayarları kısmında değiştirilebiliyor ve yalnızca istedğiniz güncellemeleri bilgisayarınıza yükleyebiliyorsunuz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

2 thoughts on “Windows 10 Güncellemeleri Zorunlu Olacak

 • 27 Temmuz 2015 at 18:17
  Permalink

  Windows 10 u belirli bir süre geçince yüklemek bence daha mantıklı.Pek çok oyunda sıkıntı olmuştu windows 8 de.

  Reply
 • 27 Temmuz 2015 at 17:17
  Permalink

  Windows 10 u belirli bir süre geçince yüklemek bence daha mantıklı.Pek çok oyunda sıkıntı olmuştu windows 8 de.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir