Windows 10 Güncellemesini Alacak Ilk Telefonlar

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft yeni işletim sistemi Windows 10 ile tüm cihazlarını birlikte çalışmasını sağlayacak, bununla beraber tüm cihazlarındaki işletim sisteminin adı Windows 10 olarak geçecek. Bilgisayar, tablet ve hatta XBOX One için gelecek olan güncelleme telefonlara biraz daha geç gelecek ve dalga dalga yayınlanacak. Hatta Microsoft Windows 10 telefonlar için hazır olana kadar amiral gemisi ismini taşıyan bir telefon çıkarmayacağını da duyurmuştu.

facebook müşteri hizmetleri

Yıl sonunda telefonlar için gelecek olan Windows 10 güncellemesini alacak ilk telefonlar ise ortaya çıktı. Microsoft İskandinav bölgesi genel müdürü Ossi Korpela yayınladığı bir videoda Microsoft Lumia 640 ve 640 XL modellerinin Windows 10 güncellemesini alacak olan ilk telefonlar olacağını duyurdu.

Hatırlanacağı üzere Microsoft Lumia 640 ve 640 XL modelleri 2015 Mobil Dünya Kongresi etkinliği kapsamında tanıtılmıştı. Cihazların güncelleme tarihleri hakkında yine net bir bilgi verilmezken son çıkan modellerin Lumia 1520 veya Lumia 930 gibi amiral gemisi modellerden önce güncellemeye kavuşacak olması ilginç bir ayrıntı. Ancak Microsoft’un güncellemeyi tüm cihazlar için benzer zamanlarda vereceği tahmin ediliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir