Windows 10 Güncellemeye Doymadı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft, henüz Windows 10’u kullanıma sunalı 2 hafta olmuştu ki 3. güncellemeyi yayınladı. Son Windows olarak çıkışını yapan Windows 10 29 Temmuz’da kullanıcılarla Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 üzerinden bedava güncelleme olarak yayınlanarak buluşmuştu. KB3081438 koduyla yayınlanan güncellemenin tam olarak neleri içerdiği hakkında bir açıklama yapılmadı. Destek sayfasında tek söylenen, güncelleme paketinin, Windows 10’un işlevselliğini artıracak geliştirmeleri içerdiği.

Windows 10 için yayınlanan ikinci toplu güncellemede Microsoft’un açıklamalarına göre güvenlikle ilgili geliştirmeler içeriyordu. Ancak bu yeni paket, görünüşe göre güvenlikten çok, işlevsellik ve performans alanında geliştirmeler sunuyor.

facebook müşteri hizmetleri

Her ne olursa olsun gözle çok rahat görülebileceği üzere Microsoft ekibi daha önce uyguladığı güncelleme politikalarına göre Windows 10 üzerinde çok farklı bir taktiğe geçtiği belli. Daha önce bir kaç açıklama ve güncellemenin getirdiklerini açıkladıktan sonra güncelleme tarihi vererek nadir bir güncelleme yayınlanırken artık güncellemeler hazırlandığı gibi direk yayınlayıp peşine de açıklamalar resmi site ve forumlarda açıklanır oldu.

Toplu güncelleme paketlerinin bu şekilde devam edip etmeyeceğini kestirmek zor. Belki Windows 10 henüz yeni çıktığı için açıkla bu şekilde kapanıyor ve her şey tam anlamıyla hazır olduktan sonra güncelleme paketinde eskiye dönülecek olabilir ya da Microsoft’un açıkladığı gibi 2025’e kadar bu şekilde sık sık destek gelebilir. Windows 10 gibi yeni bir işletim sistemi için düzeltmelerin başlangıçta çok sık yapılması şaşılacak bir durum değil. Ancak bunun yanında her ne kadar yalnızca yeni bir sistem olmasından kaynaklı olabilir desekte bariz şekilde belli ki artık Microsoft güncelleme konusunda bize daha cömert davranacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir