Windows 10 Herkese Aynı Anda Sunulmayacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft’un önizleme sürümünü ücretsiz bir şekilde sunduğu son işletim sistemi Windows 10 29 Temmuz tarihinde herkeze aynı anda sunulmayacak. Bu bilginin ardından akla gelen ilk soru Windows 10 ilk kime sunulacak ? Hatırlarsak geçtiğimiz haftalarda Microsoft, Windows 7, 8 ve 8.1 lisanslı kullanıcılarına Windows 10 işletim sisteminin rezerve etmeleri için bazı bildirimler göndermişti. Windows 10 tam sürümün çıkış tarihi ise 29 Temmuz olarak belirlendi. Çıkış tarihinin belli olmasının ardından tam sürümü 29 temmuz tarihinde herkez alacak sanılıyordu.

facebook müşteri hizmetleri

O düşüncenin ardından Microsoft işletim sistemlerinden sorumlu olan Terry Myerson yaptığı bir açıklamada Windows 10 işletim sistemini parça parça yani kademeli bir şekilde dağıtacaklarını belirtti. T. Myreson açıklamasının devamında Windows 10 tam sürüm güncellemesini ilk olark Windows Insider kullanıcılarına verilecek daha sonra ise lisanslı windows kullanıcılarına veirlen rezerve işlemlerini yapan kullanıcılara tam güncelleme gönderilecek.

Böyle bir durumun olması ise test sürümündeki hataları geri bildirim olarak belirten kullanıcılara daha sorunsuz, hatası giderilmiş ve stabil çalışan sistem güncellemesi gönderebilmek için böyle bir gidişat yapılmış durumda. Bakalım Windows 10 önizleme sürümünde aldığı geri bildirimler ile oluşan hatalar ve sistem sorunlarını tam olarak kaldırmış bir şekilde tam güncelleme yollayacakmı göreceğiz.

Windows 10 Sistem Gereksinimleri

İşlemci: 1 GHz ya da daha hızlı
Bellek: 32 bit için 1 GB, 64 bit için 2 GB
Disk alanı: 32 bit için en az 16 GB, 64 bit için en az 20 GB
Ekran kartı: En az Microsoft DirectX 9 destekli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir