Windows 10 İçin Türkçe Dil Desteği Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Windows 10 teknik önizleme sürümü kullanıcılarına Türkçe dil desteği geldi.

Dün yayınlanan 9926 kod numaralı güncelleme ile birlikte bir çok özelliğin yanı sıra, Türkçe dil desteği de kullanıcıların denemesi için hazır durumda. Güncelleme ile birlikte gelen yeniliklerin tam listesi ise şu şekilde:

Cortana: Microsoft tarafından Windows asistanı olarak atanan Cortana, gelişmiş özellikleri ile masaüstü bilgisayarlarda da yerini alıyor. Şu an Cortana’yı ingilizce olarak deneyebilmek mümkün.

Xbox Uygulaması: Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Windows etkinliğinde detaylı bir biçimde anlatılan, bilgisayarınızda coross-play aracılığıyla Xbox One oyunları oynamak gibi özellikleri sunan yeni Xbox uygulaması bu güncelleme ile birlikte geliyor.

Modern 2.0 Arayüz: Yeni ikonlar, geçiş animsayonlar, efektler ve menüler yenileniyor.

facebook müşteri hizmetleri

Eylem Merkezi: Windows 8.1 ile tanıştığımız “Eylem Merkezi” geliştirilmiş bir biçimde karşımıza çıkıyor. Ayrıca telefonlarınızda bulunan “Eylem Merkezi” ile senkronize etmeniz de mümkün.windows 10 ekran

Ortak Uygulamalar: Telefonlar ve tabletler için tanıtılan Outlook, Kişiler ve Haritalar gibi Windows 10 ortak uygulamalarının PC sürümleri yeni güncelleme ile geliyor.

Dil Desteği: Türkçe de dahil olmak üzere tam 25 yeni dil desteği, bu güncelleme ile birlikte geliyor.

Yeni güncelleme ile birlikte bir çok Windows 10 özelliğini deneme imkanı bulmak mümkün. Şu an için yeni Office uygulaması ve Windows 10’un varsayılan tarayıcısı olacak olan Spartan haricindeki tüm özellikler yayınlanmış durumda.

Teknik Önizleme sürümünü kendi bilgisayarınızda denemek isterseniz, bu adres üzerinden kayıt olup, işletim sistemini indirebilirsiniz. Fakat bu sistemin hala bir deneme sürümü olduğunu, beklenmedik zamanlarda göçmeler ve problemler yaşayabileceğinizi unutmayın. Mümkünse sanal bir sürücü üzerinden veya ayrı bir sürücüye kurarak kullanmanızı ve ana işletim sisteminiz olarak daha stabil işletim sistemlerini tercih etmenizi öneriyoruz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

2 thoughts on “Windows 10 İçin Türkçe Dil Desteği Geldi

 • 24 Ocak 2015 at 14:25
  Permalink

  Berk Ayaydın ( Mubarek Faker )

  Reply
 • 24 Ocak 2015 at 14:25
  Permalink

  Berk Ayaydın ( Mubarek Faker )

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir